Smolař Knotek lámal hokejky, Plzeň trestala. To se mi ještě nestalo, smutnil

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

22. ledna 2018, 10:33

David Jahoda

Z hrdiny smolařem. Útočník Jan Knotek v minulém domácím zápase last-minute hattrickem zařídil Olomouci vítězství nad Chomutovem. Na to se mu částečně povedlo navázat i v utkání proti Plzni, kdy v závěru prvního dějství vychytrale srovnal. Jenže pak přišly dva nešťastné momenty. Ve dvou oslabeních zlomil hned na vhazování hokejku, a Plzeň zvýhodněné přesilovky využila. „Zkusil jsem dvě řešení. Jednou zůstat, podruhé mazat na střídačku. Ani jedno nebylo úspěšné,“ mrzelo Knotka.

Nový fanshop

Útočník Olomouce Jan Knotek zažívá životní sezonu, Moru z role prvního centra táhne za druhým přímým postupem do play off během tří let. I proti lídrovi soutěže z Plzně se mu zpočátku dařilo, pak si ale vyžral smůlu snad za celou sezonu. Dvě oslabení, dvakrát zlomená hůl, dvě inkasované branky. 

„Dvakrát za sebou, to se mi asi ještě nestalo. Zkusil jsem dvě řešení. Jednou zůstat, podruhé mazat na střídačku. Ani jedno nebylo úspěšné,“ komentoval Jan Knotek dva smolné momenty. „Co je lepší jsem nezjistil a doufám, že už to ani víckrát nebudu muset zjišťovat,“ doplnil.

Smolař Knotek: Dvakrát zlomil hůl, Plzeň dvakrát skórovala

Plzeň zvýhodněných přesilových her využila. Pálili olympionici. Nejprve Tomáš Mertl, posléze Milan Gulaš. „Bylo to rozhodující. Plzeň má zkušený mančaft, jsou první, hrají v pohodě. Jim stačí opravdu malinko, aby utkání rozhodli. Dvakrát si to ťukli a odskočili tak, jak potřebovali,“ hodnotil Knotek.

Přitom Hanáci nebyli o nic horší než Škoda. Největší rozdíl ale byl v proměňování šancí. „Je to naše momentální bolavé místo. Kdyby tam něco spadlo, hra by se třeba vyvíjela jinak,“ uvědomoval si s 25 body lídr kanadského bodování kohoutího týmu.

Tomáš Houdek: Někdy jsme si to zbytečně nahrávali

Svůj 15. gól a tedy 25. bod zapsal na konci prvního dějství, kdy šikovně využil prostoru mezi brankářem Miroslavem Svobodou a brankou. Puk mu nastřelil do zad, od nichž se odrazil za brankovou čáru. Knotkovu trefu musel posvětit videorozhodčí, protože Svoboda při zákroku vykopl branku ze základního postavení. Šlo tedy o to, jestli se to stalo ještě předtím, než se kotouč došoural za čáru.

Olomoucký útočník v tom měl každopádně jasno hned. „Věděl jsem, nebo mi to tak alespoň přišlo, že to byl regulérní gól. Ale tím, jak brankář vykopl branku, si rozhodčí zřejmě myslel, že nemá platit,“ komentoval svoji trefu. O tom, že Knotek zkoušel odraz o gólmanova záda úmyslně, nebyl pochyb. Téměř na chlup stejný gól totiž dal i před týdnem proti Chomutovu. 

Gól Jana Knotka odrazem o záda brankáře Miroslava Svobody

„Klasicky jsem to zkoušel. Věděl jsem, že je dost vyjetý, gólmani to tak dělají. Vyjíždějí proti střelám. Občas to tak prostě zkusím a někdy to vyjde. Jde o to to jen zkusit, člověk nikdy neví,“ podotkl Knotek

Hanáci by podobných odrazů potřebovali víc. V poslední době se jim totiž výsledkově tolik nedaří, z předešlých osmi duelů vyhráli pouze dvakrát. Pro setrvání v první šestici budou potřebovat na extraligovém poli do svého košíku opět posbírat „pár“ bodů.

Sestřih utkání HC Olomouc – HC Škoda Plzeň

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz