Služebně nejstarší? Divím se, že mě nevyměnili, vtipkuje Kousal

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Pět sezon za sebou, další se blíží. Útočník Pavel Kousal je v Mladé Boleslavi momentálně služebně nejstarším hráčem, a to je mu pouhých 23 let. Do sestavy A-týmu nakoukl už v sedmnácti letech a od té doby se v ní nastálo usadil. Loni dokonce ovládl kanadské bodování Středočechů. Změny v kádru vnímá jako nový impuls pro mužstvo a cítí, že má prostor se po osobní stránce ještě posunout.

Příprava na nový ročník je v plném proudu, hráči už trénují na ledové ploše. Jinak tomu není ani v Mladé Boleslavi, kde se na svou šestou extraligovou sezonu chystá Pavel Kousal.

„Byl jsem se třikrát sklouznout v rámci dobrovolných tréninků, takže se cítím dobře. Akorát mě trochu od úterý tahá rameno a dělá mi problém vystřelit. Z toho jsem smutný, ale snad bude brzy dobré,“ sděluje hned po jednom z tréninků.

Ještě před několika týdny trávil čas v zahraničí. „Nejprve jsme byli na dovolené se spoluhráči, pak jsem byl s přítelkyní v Řecku. Odpočinul jsem si a teď už hurá do práce,“ burcuje 23letý útočník, kterému už hokejové prostředí chybělo.

„Měsíc je tak ideální doba na odpočinek od hokeje, nebýt na ledě a nechodit do posilovny. Na režim jsme ale zvyklí, takže nám pak chybí. Po měsíci už chce každý být zpět v kabině a pokecat s kluky,“ přiznává.

„S body, které jsem měl tady, bych v některých týmech nebyl ani v polovině tabulky produktivity.“

V uplynulém ročníku nasbíral z boleslavských hráčů nejvíce bodů (17+22). Zodpovědnost si ale nepřipouští. „S body, které jsem měl tady, bych v některých týmech nebyl ani v polovině tabulky produktivity,“ směje se Kousal.

O své roli v týmu zatím s trenéry nemluvil. „Rozhovory na toto téma nás čekají v průběhu týdne. Když budu zastávat roli jako minulý rok, nebo o trochu větší, bude to pro mě ideální,“ říká. A věří, že se zlepší: „Pořád na sobě cítím, že mám prostor posunout se. Doufám, že budu ještě přínosnější.“

V lepší výsledky doufá Kousal i po příchodu nových opor. „Je občas potřeba přinést nový impuls a věřím, že ti, kteří přišli, budou týmu prospěšní. Šticháčka jsem už tady zažil. Robert Lantoši s Pontusem Åbergem jsou kvalitní hráči, věřím, že budou velkým přínosem,“ sděluje s přesvědčením.

„Je občas potřeba přinést nový impuls a věřím, že ti, kteří přišli, budou týmu prospěšní."

Ke změnám v kádru nezapomněl zavtipkovat i na své konto. „Divím se, že ještě nevyměnili mě, když jsem tu služebně nejstarší,“ směje se Kousal, který v Bruslařském klubu společně s Ondřejem Najmanem působí od sezony 2017/2018.

S obměnou v týmu přichází i nový trenér, Radima Rulíka vystřídal Ladislav Čihák. „Cvičení jsou teď jiná, některá opakujeme vícekrát. Jinak je to více méně stejné. Budou se dělat hlavně systémové věci, nejde moc co měnit,“ zmiňuje k tréninkovým plánům Kousal.

Nový impuls Středočechům rozhodně nechybí. „Všichni víme, kam bychom chtěli dojít, ale nebudu to radši vůbec říkat. V základní části nám to minule moc nešlo, nejlepší by bylo, kdybychom hráli čtvrtfinále rovnou,“ přeje si boleslavský levák.

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz