Slovinec Štebih opouští Slavii. Hrát bude za Frýdek-Místek

Foto: hc-slavia.cz

26. října 2016, 11:17

Marek Hedbávný

Dalo se to čekat – v posledních zápasech Miha Štebih v sestavě Slavie chyběl a bylo zřejmé, že si hledá jiné působiště. Dnes se dohodl s Frýdkem-Místkem na hostování do konce sezony.

Fanshop

Čtyřiadvacetiletý obránce je desátým hráčem, který opustil Eden poté, co Slavia přehodnotila ambice a provedla škrty v rozpočtu.

Do hlavního města zamířil v létě z Jihlavy, kde v minulém ročníku zaznamenal 31 kanadských bodů (9+22). Zajímavé zkušenosti má z národního týmu – Slovinsko reprezentoval na MS 2015 a letos mu pomohl k postupu na olympiádu do Pchjongčchangu.  

Během "výprodeje" ve Slavii bylo Štebihovo jméno spojováno s Jihlavou, Dukla ale do obrany přivedla jiné hráče.

A tak se všestranný bek upsal Frýdku-Mísku. Ten se zatím trápí a v tabulce je jedenáctý. V předcházejících devíti zápasech získal jen šest bodů. 

Přesunem do Slezska se Štebihovi zároveň pootevírají dvířka do extraligy. Nováček WSM Ligy je totiž farmou Třince. Konkurence v zadních řadách Ocelářů je ale výrazná.

Soupiska HC Frýdek-Místek

Brankáři: Juraj Šimboch, Lukáš Daneček, Peter Hamerlík, Jan Hlaváč

Obránci: Jakub Kania, David Roupec, Miha Štebih, Štěpán Jeník, Lukáš Doudera, Jakub Matyáš, Michal Krutil, Jan Zahradníček, David Stránský, Michal Roman, Jan Bartko, Marian Adámek

Útočníci: Ján Sýkora, Vladimír Luka, David Klimša, Petr Kanko, Tomáš Káňa, Jakub Schwarz, David Cienciala, Tomáš Franek, Vít Christov, Ondřej Kovařčík, Michal Kovařčík, Marek Růžička, Radek Meidl, Tadeáš Jaroš, Jan Sonnek, David Samiec, Miloš Roman, Aron Chmielewski, Lukáš Jašek

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz