Slováci už 143 minut čekají na gól. Daňo: Šetříme si to na Američany

Foto: Vladimír Koláček

16. května 2016, 10:02

Adam Bagar

(PETROHRAD, od našeho zpravodaje) Jejich bilance před klíčovým bojem s Američany je strašidelná. Hokejisté Slovenska vyšli v posledních dvou zápasech střelecky naprázdno, na vstřelený gól čekají už neuvěřitelných 143 minut a 34 sekund, tedy více než sedm period. Naposledy se trefili před pěti dny v utkání s Běloruskem zásluhou Tomáše Jurča, od té doby však střelecky mlčí. "Ale věřím, že postup do čtvrtfinále ubojujeme," hlásí útočník Marko Daňo.

MS žen 2021

Kdyby Němci neporazili Američany, pravděpodobně by už na postup do čtvrtfinále nemuseli ani myslet, ale takto jsou šance Slováků nadále velice reálné. "Jakmile to tam Němcům půl minuty před koncem spadlo, měli jsme všichni velkou radost. Můžeme jim být vděční," přiznává Marko Daňo s tím, že o zbytek se už musejí postarat samotní Slováci. "Dali nám nějakou naději, ale teď už to je na nás," doplňuje jednadvacetiletý útočník.

"Miroslav Šatan v kabině? Je to velká legenda, jeho přítomnost nám pomůže pomoct."

Po zápase Němců s Američany přišli na řadu právě Slováci, kteří změřili síly se silným Finskem a při porážce 0:5 znovu potvrdili své trápení. "Chtěli jsme odehrát dobrý zápas a hrát zodpovědně dopředu i dozadu. Myslím, že první polovinu utkání se nám to dařilo, ale pak přišlo oslabení a v něm jsem si to nešťastně tečoval do branky. Vzápětí druhý gól a pak už se nám to rozsypalo," ví Marko Daňo. Slováci tak padli už počtvrté za sebou.

"Ale je to pro nás aspoň velká škola, můžeme se z takových zápasů poučit a zkušenosti zúročit v dalším zápase," pokyvuje Daňo, který na turnaji stále čeká na gól. Podobně jako řada spoluhráčů ze slovenského týmu, který se střelecky nevídaně trápí. Naposledy se prosadil proti Bělorusům, od té doby vyšel dvakrát střelecky naprázdno a branku nedal už víc než sedm třetin. "Šetříme si to na Ameriku," culí se Daňo. Ale teď už vážněji.

"Opravdu nevím, co s tím. Je potřeba se víc tlačit do branky a nějak to tam protlačit," prozrazuje Daňo, který se propadl až do čtvrté formace a během zápasu měnil své spoluhráče. Cíger totiž stáhl hru na tři pětky a nechal tak mladého útočníka rotovat. "Já se snažím hrát pořád svou hru. Myslím, že nám to šlo docela dobře s klukama. Vytvořili jsme si tam i nějaké šance. Snažíme se vše přijmout a rychle se adaptovat," přiznává Daňo.

Slovákům už v závěru utkání proti Finům docházely síly, den volna se tak hodí. "Měli jsme navíc v nohách zápas s Kanadou a asi jen dvacet hodin na regeneraci. Věřím, že se na USA velmi dobře připravíme. Půjdeme do toho s čistou hlavou," velí Daňo, který se v kabině střetl s Miroslavem Šatanem. "Byl se za námi podívat, podal nám ruce a něco jsme si řekli. Je to velká legenda, jeho přítomnost nám pomůže pomoct," zakončuje Daňo.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz