Slováci povolali Rybára s Cingelem, Šatan odkryl tři posily z NHL pro MS

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Slováci vstoupili do přípravy na MS prohrami 3:6 a 1:7 ve Švédsku, teď už se chystají na dalšího těžkého soupeře, o víkendu se představí v Německu. Oproti úvodnímu týdnu přípravy došlo v nominaci k několika změnám, generální manažer Miroslav Šatan a hlavní kouč Craig Ramsay přivítali v úterý v Piešťanech 23 hráčů. V pátek se k týmu připojí také hradecké duo Patrik Rybár a Lukáš Cingel.

Plekanec Chance liga

Z předcházející nominace vypadli obránci Karol Sloboda a Martin Bodák s útočníky Andreasem Štrauchem, Dávidem Šoltésem a Filipem Krivošíkem. Na úterním srazu se nově představili tři forvardi z Nitry Michal Krištof, Matej Paulovič a Tomáš Mikúš. Trenéři ukázali také na obránce Richarda Stehlíka, který letos slavil titul s francouzským Rouenem.

"Nominace mě překvapila, ale moc se těším. Měl jsem dobrou sezonu, takže jsem rád, že si ji ještě prodloužím. Nevím na jak dlouho, ale když už jsem dostal pozvánku do reprezentace, tak budu bojovat a uvidíme," řekl slovenským novinářům vytáhlý zadák, kterého si čeští fanoušci dobře pamatují z působení ve Spartě, Kometě, Vítkovicích a Třinci.

Proč chyběl Laco? Dostal týden na rozmyšlenou

Do Německa odcestují také dva hráči extraligového Hradce Králové. "V pátek se k nám připojí Lukáš Cingel s Patrikem Rybárem, kteří by měli už v Německu odehrát jeden zápas," přiblížil plány generální manažer Miroslav Šatan. Rybár tak doplní stávající dvojici Denis Godla a Dávid Hrenák. A jak to vypadá s Jánem Lacem, jenž do Piešťan nedorazil?

"Dali jsme mu týden na rozmyšlenou a vypadá to tak, že to rozhodnutí budeme muset ještě o pár dní prodloužit. Ale spíš to vypadá tak, že s námi v přípravě pokračovat nebude. Je to více o něm, takže čekáme a pak dáme vědět, jak to dopadne," objasnil Šatan, který bedlivě sleduje i situaci v zámoří. Jak to teď vypadá s případnými posilami z NHL?

Slovákům na MS pomůžou Jurčo, Sekera a Jaroš

"Na MS nám jistě nepomůžou Jaro Halák a Richard Pánik. Jarovi skončil kontrakt a jeho situace je nejasná, Richard čeká přírustek do rodiny. Pro zranění pak skončila sezona Marku Hrivíkovi a Mariánu Gáboríkovi. Máme však příslib od Tomáše Jurča a taky Andreje Sekery. Oba by se měli připojit asi týden před koncem přípravy. Stejně tak Christián Jaroš."

Ve hře jsou také další jména hráčů, jejichž týmy se představí v play off. "Se všemi jsem mluvil a dohodli jsme se, že když jim skončí sezona, tak si zase zavoláme a pobavíme se. Jde o Zdena Cháru, Tomáše Tatara, Marka Daňa a Petra Budaje. Ani jeden se nevyjádřil jednoznačně, je to otevřené," líčil Šatan, jenž má vyhlídnuté i hráče ve farmářské AHL.

Nominace Slovenska na zápasy Euro Hockey Challenge v Německu:

Brankáři (3):
Denis Godla (Kuopio, Finsko), Dávid Hrenák (St. Cloud Univ., NCAA), Patrik Rybár (Hradec Králové, Česko).

Obránci (9):
Adam Jánošík (Liberec, Česko), Michal Čajkovský (Jekatěrinburg, KHL), Marek Ďaloga (Sparta Praha, Česko), Martin Fehérváry (HV 71, Švédsko), Martin Gernát (Lausanne, Švýcarsko), Mário Grman, Juraj Valach (oba Chomutov, Česko), Peter Trška (Vítkovice, Česko), Richard Stehlík (Rouen, Francie).

Útočníci (13):
Martin Bakoš (Liberec, Česko), Dávid Bondra, Dávid Buc, Patrik Svitana (všichni Poprad), Michal Krištof, Matej Paulovič, Tomáš Mikúš (všichni Nitra), Andrej Kudrna (Sparta Praha, Česko), Michel Miklík, Ladislav Nagy, Marek Hovorka (všichni Košice), Eduard Šimun (Nové Zámky), Lukáš Cingel (Hradec Králové, Česko).

Trenéři: Craig Ramsay a Róbert Petrovický.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz