Slováci cítili křivdu. Rozhodčí nás poškodili, za tím si stojím, říká Buc

Foto: iihf.com

14. května 10:25

Adam Bagar

(KOŠICE, od našeho zpravodaje) Zatímco slovenští příznivci dali najevo negativní emoce, hráči je museli krotit, ačkoliv po kruté porážce 5:6 s Kanadou mnozí z nich cítili křivdu.

HokejkaTV

„Tým ukázal sílu, ale znovu nám utekly body, což hodně mrzí. Sehráli jsme tři výborné zápasy proti těžkým soupeřům. Nebyli jsme jenom vyrovnaným soupeřem, ale měli jsme i fáze, kdy jsme byli lepší. Příště musíme přetlačit nejen soupeře, ale i rozhodčí,“ hlásí Dávid Buc.

Na muže v pruhovaném si Slováci stěžovali už po prohře 2:4 s Finskem, teď se situace opět opakovala. Nelíbil se jim zákrok na exolomouckého útočníka, který předcházel klíčové trefě v čase 59:58,2. O to víc, že se hlavní rozhodčí předtím nebáli poslat za katr Erika Černáka.

Buc se snažil v oslabení šetřit cenné sekundy. „Schválně jsem si kryl puk tělem, aby se k němu soupeř nedostal, otočil jsem se zády a hráč šel do mě krosčekem. Podle mě jasný faul,“ kroutí hlavou člen čtvrtého útoku, který nemohl oběma hlavním rozhodčím přijít na jméno.

Zápas Slovenska s Kanadou řídili Tobias Björk ze Švédska a Manuel Nikolic z Rakouska. „Když se nebáli odpískat takový hloupý faul minutu a půl před koncem, tak v tomto případě se měli zachovat úplně stejně,“ má jasno hodně zklamaný odchovanec popradského hokeje.

„Je smutné, že ve dvou zápasech nás poškodili rozhodčí. Za tím si stojím,“ dodává Dávid Buc. Podobně to viděli také fanoušci, kteří se neukázali v dobrém světle. Nejdřív zaházeli plochu odpadky, potom pískali a bučeli. Dokonce i při kanadské hymně, což je nepřípustné.

Pískot při hymně? Pánik se cítil trapně, Fehérváry mluvil o opicích >>

Dobře to ví také Buc. „Mám rad slovenského fanouška, ale tohle bylo nevhodné. Místo toho nás raději mohli v dané chvíli podpořit, vždyť to jde do světa a vůbec to ničemu nepomůže. Chápu, že byli naštvaní, to i my, ale emoce je třeba zkrotit,“ říká k závěrečné ostudě.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz