Slávistky vykročily za titulem, udolaly Karvinou. Litvínov smetl Teslu

Foto: Martin Voltr

Dění v ženských hokejových soutěžích jde do finiše. O titul se přetahují hokejistky pražské Slavie s Karvinou. Účast mezi elitou zachraňuje litvínovský výběr, který začal boj o přežití výborně a přesvědčivě zdolal Pardubice. ESA chce zůstat prvoligová a na úvod v dramatické přestřelce udolala karlovarské Dračice.

Plekanec Chance liga

Úvodní bitva o titul byla extrémně vyrovnaná. Na příbramském ledě šly do vedení hostující hráčky zásluhou přesilovkové trefy Nikoly Tomigové. V polovině utkání ale bylo vyrovnáno, když skórovala Lucie Manhartová

Na startu třetí třetiny pak Sandra Halounová překlopila skóre ve prospěch Pražanek, ovšem Adéla Škrdlová v čase 51:07 srovnala a poslala duel do prodloužení. Zápas, který skončil na střely 40:42, nakonec urvala Slavia. Její výhru totiž v nájezdech trefila Sandra Halounová. Už v pátek na karvinském ledě tak může pražský celek slavit zisk mistrovského titulu!

Jiné starosti mají v Litvínově, kde tamní hokejistky bojují o záchranu v nejvyšší soutěži. Začaly ale dobře. S vítězem áčkové skupiny první ligy z Pardubic se totiž vůbec neparály. Už v prvním dějství získaly Severočešky luxusní náskok 4:0.

Všechny čtyři góly zařídila nezastavitelná Klára Chmelová, která nakonec duel dokončila s bilancí pěti tref a jedné asistence a zejména díky jejímu výkonu vyhrál Litvínov nad pardubickou Teslou v poměru 7:3. Další dva zápasy prolínací soutěže jsou na programu o víkendu.

Kromě Litvínova se touží zachránit i prvoligová ESA. Ta v Klášterci nad Ohří přivítala suverénní vítězky druhé ligy z Karlových Varů. Dračice začaly skvěle, v úvodu druhé třetiny vedly po dvou brankách Lucie Gruntové 2:0. Pak ale domácí hokejistky skóre srovnaly.

Necelých pět minut před koncem držely těsný náskok v poměru 5:4, jenže čas 56:17 znamenal vyrovnávací gól Michaely Zavřelové. Vítězky ale musely určit až nájezdy a ty rozsekla domácí obránkyně Nina Gegáňová, ESA brala důležitou výhru, a pokud v pátek uspěje na ledě Dračic, udrží si prvoligovou příslušnost i pro příští soutěžní ročník.

Další program soutěží

O titul Mistr České republiky v kategorii žen

Pátek 23. března – 2. utkání:
19:00 SK Karviná – HC Slavia Praha - ženy

Neděle 25. března – případné 3. utkání:
HC Slavia Praha - ženy – SK Karviná

O udržení, respektive postup do Extraligy žen

Sobota 24. března:
16:15 HC TJ Tesla Centralplast Pardubice – HK Vsetín - ženy

Neděle 25. března:
10:45 HK Vsetín - ženy – HC Litvínov

O udržení, respektive postup do 1. ligy žen

Pátek 23. března – 2. utkání:
18:00 HC Dračice Karlovy Vary – HC ESA

Sobota 24. března – případné 3. utkání:
19:30 HC ESA – HC Dračice Karlovy Vary

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz