Slávistický objev z 2. ligy: Atmosféra v Prostějově nás nerozhodí

Foto: hc-slavia.cz

To byl kauf! Slavia se po sestupu musela vypořádat s odchody zkušených hráčů. Jimi uvolněná místa přišly zacelit nové tváře, mezi kterými byl i jakýsi David Šafránek z Kolína. Sázka na útočníka z poloprofesionální 2. ligy se Pražanům vyplatila. Vyhráli v něm malý jackpot.

HokejkaTV

V základní části nasbíral 21 bodů (12+9), teď řídil coby centr elitního útoku výhru 5:1 nad Prostějovem. „Kdyby mi někdo před začátkem sezony řekl, že to dopadne takhle, nevěřil bych mu," přiznal Šafránek, který se v první lize mihl už loni – avšak v dresu Třebíče.

„Jsem za to, jak to teď je, strašně rád, ale nechtěl bych to zakřiknout." 

Před příchodem do Slavie se hokejem neživil, hrál ho převážně pro zábavu. Mezitím pokračoval ve studiu sportovního managementu na Karlově Univerzitě, připravoval se na zápočtové testy, přivydělával si a čekal na šanci z vyšší soutěže. 

Ta přišla na konci září. Od Luďka Bukače mladšího. „Zvednul jsem telefon a řekl, že to beru," smál se 189 centimetrů vysoký útočník.

Životní výzvě se postavil čelem. Získal místo v sestavě a jeho důležitost pro mužstvo rostla. V play off se pak postavil do středu první formace se zkušenými křídly Davidem Hruškou a Milanem Mikulíkem.

Sedli si.

Ve druhém utkání čtvrtfinálové série byli u tří z pěti branek domácích. Sám Šafránek jeden gól dal a na dalších dvou asistoval. Slavia se tak přiblížila semifinále. „S prvními dvěma zápasy jsme spokojení, ale jsou to zatím jen dva body. Dokud u nás nebude svítit čtyřka, pojede se dál," hlásí. „Každopádně do Prostějova můžeme jet s čistou hlavou. A hlavně pro dva body. Nechtěli bychom se tam už vracet."

„Do Prostějova můžeme jet s čistou hlavou. A hlavně pro dva body. Nechtěli bychom se tam už vracet."

Hanáckého pekla se sešívaní nebojí. „Máme zkušené hráče, takže si myslím, že to nebude mít na hru zásadní vliv."

„Musíme si ale dávat pozor na jejich vysoké útočníky, kteří jsou hodně důrazní a znepříjemňují nám rozehrávku. V tom je jejich síla," tvrdí. „Nás zase zdobí důraz v osobních soubojích. Nevynecháme jedinou možnost, jak uštědřit soupeři ránu. Tlačíme se do brány a hodně střílíme."

„A samozřejmě nás drží Saša Hylák. Už v pondělí předvedl výborné zákroky. Teď to potvrdil a po zásluze byl v kabině vyhlášen hráčem zápasu."

„Zdobí nás důraz v osobních soubojích. Nevynecháme jedinou možnost, jak uštědřit soupeřovi ránu."

 

Po rozpačité základní části začíná v hlavním městě převládat optimismus. I díky kvalitní přípravě. „Potrénovali jsme dobře. To ale asi každé mužstvo, nikdo to nechtěl ponechat náhodě." 

Slavii pomohlo i třídenní soustředění. „Říká se, že týmový duch je nedílnou součástí úspěchu. A je to pravda. Musí se pracovat nejen na ledě, ale také utužovat vazby mimo zimák. To je strašně důležité."

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz