Slavil životní gól, pak se modlil a chválil Willa. Je to čaroděj! hlásí Havlín

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Někdy se stane, že bitvy play off nerozhodnou největší hvězdy ani zkušení útočníci, nýbrž někdo z těch, od nichž byste to nečekali. Čtvrté čtvrtfinále mezi Libercem a Mladou Boleslaví zlomil na stranu Bílých Tygrů poctivý zadák Tomáš Havlín. V Tipsport extralize měl do té doby na pažbě jedinou přesnou trefu, ta další je zatím životní. „Já gólů moc nedávám, určitě mě to potěší. Ale hlavní je vítězství," říká skromně.

MS U20 2020

Dlouho to byla vytrvalá přetahovaná. Domácí dostal do vedení Martin Procházka, za hosty odpověděl Marek Kvapil. Až v čase 51:09 přišla velká chvíle Tomáše Havlína. Od modré čáry napřáhl, vyslal kotouč na branku Gašpera Krošelje – a trefil! „Já myslím, že je úplně jedno, kdo ty góly dá. Jestli mladí beci nebo zkušení útočníci. Důležité je, že se to povedlo. Abych řekl pravdu, dal jsem to, ani nevím jak. Vystřelil jsme na bránu a spadlo to tam," popisuje s nadhledem.

Havlína především těšilo, že Tygři dokázali překonat houževnaté Bruslaře, kteří hráli výborný hokej. „Po nedělní porážce jsme se zvedli a hodili za hlavu, co bylo, Drželi jsme se plánu, který jsme si před zápasem nastavili. I když to možná chvílemi nevypadalo, protože Boleslav měla hodně nebezpečných šancí. Ale my to drželi až do konce, nakonec jsme dali ty klíčové góly a utkání zvrátili na svoji stranu," kvituje.

Finiš utkání byl mimořádný. Domácí sice zaostávali o dvě branky, protože na Havlína navázal také další úspěšný střelec Jaroslav Vlach. Ovšem posléze snížil David Šťastný, trenér Miloslav Hořava odvolal Krošelje a domácí pak před brankou Romana Willa uspořádali ohromné manévry. „Důležité bylo, že jsme ten závěr ubojovali. Boleslav byla aktivní a měla šance, nebezpečné dorážky. Udrželi jsme to a odvezli si domů bod," líčí s úlevou liberecký bek.

Velké uznání podle něj zaslouží Roman Will. „Fantastickej! Oni už asi čtyři minuty před koncem hráli v šesti, ten tlak trval opravdu dlouho. Roman tam předvedl neskutečné zákroky. Je to čaroděj v bráně! Jsme vděční, že nám to udržel. Musíme mu to teďka nějakým způsobem oplatit a v dalších zápasem mu trošku ulehčit práci."

Tomáš Havlín se na cenném vítězství podílel gólem i poctivou defenzivní prací. V sezoně se do základu Tygrů zase tak často nedostal, tím víc si váží možnosti hrát vyřazovací boje. „Jsem strašně vděčný za každou minutu, že jsem tu šanci dostal. Pro mě to jsou první zápasy v play off, ani v prvoligových Benátkách jich moc nebylo. Pro mě skvělá zkušenost, snažím se makat naplno. A uvidíme, jak to půjde dál," připomene.

Sestřih 4. čtvrtfinále Mladá Boleslav – Liberec

Zápas jako ten v Mladé Boleslavi byl po všech stránkách maximální. Trenér Filip Pešán po jeho skončení přiznal, že se v posledních vteřinách modlil, aby Bruslaři nevyrovnali. „Já úplně stejně, protože závěr Boleslavi byl fakt těžký. Myslím, že nám trošku spadl kámen ze srdce, jelikož v neděli to byl pro nás takový nepříjemný zápas. Ale dokázali jsme se oklepat a bylo to úplně jiné utkání. Takže úkol splněn!"

Série se vrací pod Ještěd, hokejisté Liberce touží pátý zápas vyhrát a zajistit si postup. Na svém ledě vládnou, se soupeřem tam předtím neměli potíže. „Myslím, že to bude úplně jiné utkání, než byla ta první dvě," reaguje Havlín. „Boleslav to ukázala u nich, byli bojovní a nepříjemní. Počítáme s tím, že u nás to může vypadat podobně. Ještě to bude těžké."

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz