Slavii ukázala cestu Jihlava, sázet chce na partu. Má naději na baráž?

Foto: Jiří G. Novák, hc-slavia.cz

V říjnu loňského roku to se slavným pražským klubem nevypadalo dobře. Slavia začala šetřit, do extraligy uvolnila svoje klíčové hráče a v průběhu sezony obměnila kádr.

Plekanec Chance liga

Teď je na tom o poznání lépe. Sešívaní přes léto vybudovali tým, který může zaskočit favority z Českých Budějovic a Karlových Varů a zabojovat o postup do baráže.

V květnu přišel ústecký střelec Zdeněk Doležal. Tak to Slavia bude mít nějaké ambice.

O pár týdnů později dorazil prostějovský bojovník Lukáš Krejčík. Hmm, to je zajímavé.

V červenci posílil Pražany nejlepší kladenský bek v minulé sezoně Jiří Drtina. No, tak Slavia je skutečně kandidátem na baráž.

Co je hlavní: zůstal Dominik Frodl. Slavia tak má možná nejlepšího gólmana v soutěži. 

„Letos nebo alespoň v horizontu dvou let bychom chtěli zabojovat o postup do extraligy," hlásí zkušený kouč Milan Razým. „Cestu nám ukázala Jihlava. Viděli jsme, že když tým táhne za jeden provaz a je v něm dobrá parta, může bojovat o extraligu i bez velkých jmen," dodal Razým na webu hc-slavia.cz.

Osobnost týmu – Dominik Frodl

Ač mu bylo dvacet let, Dominik Frodl se zařadil mezi nejlepší gólmany WSM Ligy a ve statistikách minulé sezony se držel hned za jihlavským Miroslavem Svobodou. V play off pak trápil třebíčské střelce a pomohl Slavii do semifinále. Bez přehánění podával extraligové výkony.

Foto: Jiří Mokrý, hstrebic.cz

Pohled hokej.cz

Brankáři (13/15): Jedním z největších objevů minulé sezony byl gólman Dominik Frodl. Říká se, že je těžší se na vrcholu udržet než se na něj dostat. Frodl ale není typ hokejisty, kterému úspěch stoupne do hlavy. Solidní práci loni odváděl i jeho parťák Patrik Polívka.

Obránci (10/15): Slavia přišla o dva beky, kteří se těžko nahrazují: všestranného Ronalda Knota a produktivního Jana Pohla. Náhrada? Jiří Drtina, Jaroslav Kasík a Jindřich Barák. Slávistická obrana je tak opět konkurenceschopná. Otázkou bude výkonnost Jana Nováka a Pavla Kolaříka. Prvnímu jmenovanému je 38, Kolaříkovi dokonce 44. Pokud ale budou hrát stejně dobře jako v minulé sezoně, sešívaní se o kvalitu svojí defenzivy bát nemusejí. I proto, že pokračuje Jan Holý a o slovo se jistě přihlásí i mládežnický reprezentant Dominik Valík. Kdo ví, třeba ještě přijde jeden zkušený bek z partnerského Mountfieldu, kde je v současnosti osm obránců nad 22 let.

Útočníci (9/15): Hlavní bolestí Slavie v minulém ročníku byla produktivita. Pražané dávali zoufale málo gólů a vyhrávali především díky jistému gólmanovi a poctivé obraně (a to jak od beků, tak útočníků). Také letos by měla být hlavní slávistickou předností defenziva, útok už by ale mohl být o něco nebezpečnější. Pokračuje špičkový centr David Šafránek, z Ústí nad Labem přišel autor dvaceti branek Zdeněk Doležal a z Prostějova dorazil desátý nejproduktivnější hokejista loňské základní části Lukáš Krejčík. Zazářit by mohly posily z Hradce Králové, respektive Litoměřic: Ondřej Kopta s Lukášem Nedvídkem. Málo doceněným hráčem je Martin Kadlec. Zkušenosti nabídnou Martin Šagát, Zdeněk Kubica a Martin Ondráček. Dobrou sezonu za sebou mají Václav Jankovský s Václavem Krlišem. O smlouvu bojuje Vít Jonák.

Ostatní (7/10): Slávistický kádr neprošel radikální přeměnou, na výborné partě v kabině by se tak nemuselo nic měnit. Na tom, že Slavia těžkou loňskou sezonu zvládla nad očekávání dobře, má velký podíl trenér Milan Razým.

CELKEM: 39/55.

Soupiska 

Brankáři: Dominik Frodl, Patrik Polívka.

Obránci: Jaroslav Kasík, Jindřich Barák, Jiří Drtina, Jan Novák, Jan Holý, Pavel Kolařík, Dominik Valík, Antonín Růžička, Tadeáš Hejda, Jan Walter, Marek Ryzák.

Útočníci: Lukáš Krejčík, David Šafránek, Zdeněk Doležal, Lukáš Nedvídek, Ondřej Kopta, Martin Ondráček, Václav Jankovský, Zdeněk Kubica, Martin Kadlec, Václav Krliš, Martin Šagát, Petr Tejral, Tomáš Šmerha, Denis Heldák, Aleš Furch, Vít Jonák.

Změny v kádru

Příchody: Jaroslav Kasík (Ústí n/L), Jindřich Barák (Mountfield), Jiří Drtina (Kladno), Tadeáš Hejda (Vrchlabí, zkouška), Jan Walter (Most, zkouška), Marek Ryzák (Trenčín, zkouška), Lukáš Krejčík (Prostějov), Zdeněk Doležal (Ústí n/L), Lukáš Nedvídek (Mountfield), Ondřej Kopta (Mountfield), Martin Ondráček (Litoměřice), Vít Jonák (Ml. Boleslav, zkouška).

Odchody: Jan Pohl (Znojmo), Ronald Knot (Ml. Boleslav), Martin Bača (Košice), Tomáš Andrlík, Petr Beránek (Havířov, zkouška), Jiří Rys, Jan Schleiss (Plzeň), Jaromír Kverka (K. Vary), Václav Pletka, Jiří Půhoný (Šumperk), Daniel Kružík (Kladno), Jan Müller (Kadaň).

Nejlepší přestup podle hokej.cz: Jiří Drtina
Slavia přetáhla Rytířům jejich nejlepšího obránce. Ztráty Jana Pohla a Ronalda Knota tak nemusejí Pražany až tolik mrzet.

Foto: Facebook HC Slavia Praha

Citelný odchod – Ronald Knot
O kvalitní beky je sháňka. A Slavia o jednoho takového v létě přišla – Ronald Knot zamířil do Mladé Boleslavi, kam si ho vytáhl někdejší slávistický manažer Luděk Bukač. Knotův odchod do extraligy je logický, WSM Ligu výkonnostně převyšoval a ve 23 letech má velký potenciál.

Koho sledovat? Pavel Kolařík
Kolařík v říjnu oslaví 45. narozeniny, a pravděpodobně tak bude nejstarším hráčem WSM Ligy.

Mohl by zazářit – Ondřej Kopta
Hostování ve Slavii může být pro hradeckého útočníka skvělým impulsem. Podobným jako loni u Petra Beránka. 

Talent – Dominik Valík
Už je čas, aby si vybojoval místo ve slávistickém áčku. Devatenáctiletý obránce je mládežnickým reprezentantem a vedle Pavla Kolaříka či Jana Nováka by se mohl hodně naučit.

Trenéři – Milan Razým a Jan Srdínko
Razým byl v roce 2013 hlavním koučem mistrovské Plzně, což o lecčems svědčí. Skvěle si vede i ve Slavii – nejprve ji málem vrátil zpátky do extraligy a v uplynulé sezoně se Slavia navzdory snížení rozpočtu probojovala do semifinále.

Foto: hc-slavia.cz

Přípravné zápasy
Slavia 4:1 Benátky n/J
Benátky n/J 2:3 Slavia
Slavia 3:1 Kladno
Přerov 7:5 Slavia
Zlín 4:0 Slavia
Znojmo 1:2sn. Slavia
Kladno 0:2 Slavia
Slavia 6:2 Klatovy
Slavia 3:2 Pardubice
Slavia 0:4 Plzeň
5. září – Sparta vs. Slavia

Chronologická umístění
2009/2010 – ELH (3. místo)
2010/2011 – ELH (4. místo)
2011/2012 – ELH (12. místo)
2012/2013 – ELH (3. místo)
2013/2014 – ELH (10. místo)
2014/2015 – ELH (sestup)
2015/2016 – 2. místo
2016/2017 – 4. místo

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz