Slavia zúžila kádr, loučí se tři útočníci

Foto: Karel Švec, hc-slavia.cz

Na zkoušce v prvoligové Slavii neuspěli útočníci Štěpán Turek, Petr Šíma a Tomáš Labuzík, kteří si tak hledají jiné angažmá.

Turek by se mohl vrátit do Letňan, kde loni sbíral první seniorské zkušenosti, a s loňským kapitánem slávistické juniorky Labuzíkem už počítají na Kobře. Kam půjde Šíma? Mezi muži dosud nehrál.

Tak či tak, do budoucna mají všichni tři do Slavie dveře otevřené. „Budeme sledovat jejich hokejový růst a věříme, že na sobě budou pracovat tak, aby si svými výkony řekli o šanci v našem mužstvu," vzkazuje sportovní manažer Jaroslav Bednář.

Další hokejisté na try-outu, včetně útočníka Vladislava Houšky, který zaujal dvěma body ve třech zápasech, v kádru zůstávají.

„Chceme postupně krystalizovat sestavu směrem k nové sezoně. První volba padla na tyto tři hráče, ostatní zatím pokračují v boji o místo v kádru,” dodává Bednář pro web hc-slavia.cz.

„Budeme sledovat jejich hokejový růst a věříme, že na sobě budou pracovat."

Pražané dosud odehráli tři přípravné utkání: nejprve o gól padli v derby se Spartou, pak překvapivě vyhráli v Mladé Boleslavi, naposledy ale schytali výprask od Kolína. Do startu Chance ligy ještě odehrají šest přátelských zápasů včetně dvojduelu s Kladnem.

Aktuální kádr HC Slavia Praha

Brankáři: Roman Málek, Michal Pittr, Tomáš Volevecký.

Obránci: Jindřich Barák, Tomáš Duda, Tadeáš Hejda, Karel Klikorka, Jakub Matyáš, Šimon Szathmáry, Dušan Žovinec, Zoran Fiala, Dominik Němeček.

Útočníci: Jaroslav Brož, Jan Kern, Tomáš Knotek, Pavel Mrňa, Michal Poletín, Tomáš Pšenička, Vladimír Růžička, Lukáš Strnad, David Šteiner, Robin Všetečka, Lukáš Žejdl, Maxim Havrda, Vladislav Houška, Daniil Petrov.

Foto: hc-slavia.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz