Slavia jede! Pro postup se tady dělá všechno, tvrdí Čermák

Foto: hc-slavia.cz

Sedm vítězství v řadě, první místo v tabulce, fenomenální skóre (46 vstřelených branek, jen devatenáct inkasovaných) a hlavně divácky velice atraktivní hra. Jak je vidno, Slavia to s návratem do Tipsport extraligy myslí opravdu vážně. „Cíl je tady jasnej - dostat se do baráže a pak to zkusit," říká druhý nejlepší střelec WSM Ligy Miloslav Čermák. „Na Slavii se pro to dělá všechno. Myslím si, že tomu odpovídá i kvalita mužstva. Jsou tady čtyři vyrovnané lajny. Zatím to šlape a je to super," dodal pro hokej.cz.

Nový fanshop

Po nepřesvědčivých výkonech v přípravě a pomalejším rozjezdu v základní části Slavia předvádí dominantní hokej. V posledních šesti prvoligových zápasech brala plný počet bodů a nasázela těžko uvěřitelných 35 branek! Inkasovala přitom jen osmkrát. „Myslím si, že hlavní důvod, proč se nám v poslední době tak daří, je Saša. Chytá opravdu fantasticky," vysekl poklonu před Alexandrem Hylákem. „Docela nám jdou i přesilovky. Teď proti Ústí jsme využili tři, v předcházejících zápasech nám taky vycházely. V přípravě jsme se sice v koncovce trápili, naštěstí si to ale včas sedlo. Nicméně je důležité to udržet na stejné vlně a dál jít zápas od zápasu."

» Z extraligy do 1. ligy. Z O2 Areny do Edenu. Jak si Slavia povede?

Slávistickou fazonu ve středu večer pocítilo i Ústí nad Labem, nad kterým Sešívaní zvítězili 7:1. „Věděli jsme, že přijede houževnatý soupeř. Důležité tedy bylo, že jsme dali brzo první gól. Po první třetině jsme vedli pět nula, pak jsme ale trošku polevili," zhodnotil utkání, v němž dvakrát skóroval. „I když jsme vedli 5:0, tak člověk pochopitelně musí i dál v každém střídání odevzdat sto procent. Takových obratů už totiž bylo... My jsme jim navíc nabízeli přesilovky, takže to ani po první třetině nebylo jednoduché."

„Hlavním důvodem, proč se nám tak daří, je Saša Hylák. Chytá opravdu fantasticky."

I přes sedmizápasovou sérii výher se trenéři snaží přílišný optimismus krotit. „V kabině je to nastavené na jedné vlně a je to pořád víceméně stejné. Ve hře máme stále rezervy, což je vidět, takže v kabině je to spíše mírnější," sdělil pro hokej.cz. „Ty rezervy jsou samozřejmě vždycky. Nikdy nebudem spokojení (s úsměvem). Ale myslím si, že hra už vypadá líp, pořád se zlepšujeme a snad i zlepšovat budeme," dodal. „Co nás mrzí a musíme na tom zapracovat, jsou oslabení. Děláme hodně faulů. Zbytečně pak hrajeme ve třech, což by se v takovýmhle zápase, kterej máme pod kontrolou, nemělo stávat. Je to zbytečný. Místo abychom hráli v klidu, tak si to komplikujem."

„Minulej rok se nikdy nestalo, abychom po první třetině vedli třeba 5:0. Oproti loňsku je to prostě něco jinýho."

Kádr Pražanů se po sestupu z nejvyšší soutěže výrazně obměnil. Jedním z mála hráčů, který zůstal sešívaným věrný, je právě Miloslav Čermák. Bývalý forvard Litoměřic tak může porovnávat loňskou Slavii s tou letošní. Je v něčem nynější kádr podle Čermáka lepší než ten z předešlého ročníku? „No, to se těžko hodnotí. Loni se přece jen hrála extraliga. Každopádně se prohrávalo a herní pohoda tady nebyla. Zrovna jsem nad tím přemejšlel, že se minulej rok nikdy nestalo, abychom po první třetině vedli třeba 5:0. Oproti loňsku je to prostě něco jinýho. Když se vyhrává, tak je ta pohoda pochopitelně větší. Ale jak říkám, je tam rozdíl extraligy a první ligy, kterej je, myslím si, velkej."

„Doufám, že dobrou hrou nalákáme do Edenu další diváky."

Snad jedinými negativy předcházejících tří domácích zápasů byla poloprázdná hlediště. Do Edenu si zatím nachází cestu jen 1 180 fanoušků. V porovnání průměrné návštěvnosti napříč WSM Ligou je tak Slavia až na osmém místě. Hráči ovšem dělají vše pro to, aby svou pohlednou hrou přilákaly na stadion další diváky. „Jo, to samozřejmě chceme. Každej zápas přišlo o pár lidí víc, a když takhle budeme pokračovat, budeme podávat dobré výkony, dávat góly a hra bude vypadat dobře, tak snad ty lidi přilákáme. Důležitý je dělat body, hrát dobrej hokej a bavit lidi, abychom je sem nalákali a byli všichni spokojení," uzavřel nejlepší střelec týmu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz