Slavia dál posiluje útok. Po Najmanovi jí pomůže Vlček, uspěje na zkoušce?

Foto: hc-slavia.cz

Slavia posiluje ofenzivní řady. K týmu se už v pátečním tréninku připojil útočník Filip Vlček, jenž přichází na zkoušku s následnou opcí na prodloužení spolupráce.

Plekanec Chance liga

Slavia chce příchodem pětadvacetiletého střelce zlepšit produktivitu. „Jedná se o technického hráče, převážně na post centra. Je produktivní ve finální fázi, umí dát gól a připravit šance pro své spoluhráče,“ líčí pro klubový web hc-slavia.cz hlavní trenér Miloš Říha.

„Nám takový hokejista typologicky chybí. Někteří hráči, od kterých jsme to čekali, tuto roli nesplňují, proto jsme se rozhodli reagovat. Víme, že nemůžeme hrát všechny zápasy na jeden dva vstřelené góly, to by z dlouhodobého hlediska nefungovalo,“ má jasno.

„Nám takový hokejista typologicky chybí. Někteří hráči, od kterých jsme to čekali, tuto roli nesplňují, proto jsme se rozhodli reagovat.“

Filip Vlček začal letošní sezonu ve druholigovém Písku, kde v šesti zápasech nastřílel šest branek a přidal nahrávku. Ani první liga mu rozhodně není cizí. V barvách mateřského Písku, Mostu a Českých Budějovic sehrál celkem 151 utkání, zapsal v nich 63 bodů (24+39).

Ondřej Najman se trefil hned při premiéře za Slavii

Vlček není jedinou útočnou posilou pražského týmu, už ve středu Slavii pomohl boleslavský Ondřej Najman, který hned při premiéře skóroval. „Ondra dokáže plnit podobnou roli, jenže jeho nasazování je závislé na Mladé Boleslavi,“ vysvětluje slávistický kouč.

„Víme, že nemůžeme hrát všechny zápasy na jeden dva vstřelené góly, to by z dlouhodobého hlediska nefungovalo.“

Toho těší jak bodová šňůra v délce šesti utkání, tak konkurence v týmu. „Myslím, že to není na škodu. Určitě se neodkláníme od myšlenky, aby hráli slávisté, ale musejí pochopit, že roli, kterou jim nabídneme, splní a budou na sobě pracovat,“ zdůrazňuje na závěr.

Soupiska HC Slavia Praha 

Brankáři:
David Honzík, Lukáš Sochůrek, Dominik Šorf, Daniel Vecka.

Obránci:
Milan Antoš mladší, Jindřich Barák, Jiří Drtina, Tomáš Duda, Tadeáš Hejda, František Hrdinka, Jan Novák, Josef Saňa, Jan Štibingr, Dominik Valík.

Útočníci:
Jiří Doležal, Aleš Furch, Denis Heldák, Dávid Kohút, Lukáš Krejčík, Zdeněk Kubica, David Matějka, Ondřej Najman, Martin Ondráček, Ondřej Panna, Martin Šagát, Jan Šergl, Tomáš Šmerha, David Šteiner, Petr Tejral, Jan Veselý, Filip Vlček.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz