Skvostný obrat Bobrů proti Břeclavi! Nakopl nás první gól, říká Varga

Foto: Jan Vévoda, hcvm.cz

Ještě po čtyřiceti minutách s Břeclaví prohrávali o tři góly. Pak ale Bobři z Valašského Meziříčí zahájili senzační stíhací jízdu. Na začátku třetí třetiny snížil Škumát a po něm se trefil David Varga. Ve vyrovnaném souboji Valašského Meziříčí s jihomoravskými Lvy domácí prohrávali už jen o jednu branku a mocně dotahovali. V čase 58:56 se podařilo vyrovnat Studenému a 39 sekund před koncem základní hrací doby trefil vítězství Valachů svým druhým zásahem David Varga, který dokonal břeclavské dílo zkázy.

Nový fanshop

„Nehráli jsme špatně ani ve dvou předchozích třetinách, akorát se nám nepodařilo vstřelit branku. Bylo to o prvním gólu, který jsme dali ve třetí část docela brzo, což nás nakoplo. Všichni táhli za jeden provaz a nakonec z toho byl úžasný obrat,“ vrací se k sobotnímu utkání David Varga.

Přitom po dvou třetinách ukazovala světelná tabule hrozivé skóre 0:3 pro Břeclav. Doufali ještě domácí v bodový zisk? „Věřili jsme, protože za stavu 0:3 stačí dát jeden gól, a pak je to jen o dvě branky. Věděli jsme, že pokud se nám podaří brzy snížit, máme šanci se zápasem něco udělat,“ tvrdí jeden z klíčových útočníků Valašského Meziříčí.

O druhé přestávce přišel do kabiny Bobrů manažer týmu Petr Kovář a jeho návštěva šatny hráčům evidentně pomohla. „ Motivoval nás, řekl nám pár slov, že věří, že zápas otočíme. Fakt, že se tak nakonec stalo, je hotová senzace,“ směje se dobře naladěný Varga.

Právě on se stal jednoznačnou hvězdou utkání, když v čase 59:21 vstřelil vítězný gól. „Klasicky jsem na něj měl čuch. Obránce Břeclavi uklouzl na modré, Tonda Sprušil šel sám na branku a nějak jsem cítil, že bych to měl jet zkontrolovat. Nakonec trefil gólmana do ramena a já jsem puk doklepl do prázdné branky,“ popisuje svůj cenný zářez šestadvacetiletý forvard.

Řev v kabině? Ten moc neznáme

Se závěrečnou sirénou po takto otočeném zápase vypukla v šatně domácích borců velká euforie. Bobři zvítězili teprve pošesté v tomto druholigovém ročníku. „Moc to neznáme, ale po výhře jsme si v kabině konečně zařvali. (smích) Byli jsme nadšení, ale teď máme před sebou další zápas. V pondělí cestujeme do Opavy a tam to budeme mít hodně těžké. Naposledy tam prohrál první Přerov. Jedeme tam s tím, že nemáme co ztratit,“ dívá se dopředu opora ofenzivy Bobrů.

Valaši jsou v tabulce předposlední se čtyřbodovou ztrátou na Karvinou. Většinu z dvaceti získaných bodů tým urval doma. Venku zvítězil pouze jednou na ledě Techniky. V čem je problém? „(odmlčí se) Nemáme tak kvalitní mančaft, abychom vyhrávali doma i venku,“ přiznává prostřední z trojice bratří Vargů, kteří oblékají dres Valašského Meziříčí. 

Společně s ním hraje v týmu sedmadvacetiletý Martin, jenž je kapitánem Bobrů, a nejmladší Miroslav (23 let). Ten ale letos do soutěže nezasáhl. „Je zraněný, naštípl si člunkovou kost, která mu nakonec praskla. Musel jít na operaci a letos už hrát nebude,“ vysvětluje absenci nejmladšího bratra útočník, který hraje ve Valmezu už sedmým rokem.

Jak bude Varga trávit letošní Vánoce? „Jako každý rok. Dáme si bramborový salát, kapra, pak nějakou skleničku a mezi svátky budeme samozřejmě trénovat. Dárky už mám naštěstí dávno nakoupené, takže je nemusím shánět na poslední chvíli,“ uzavírá David Varga.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz