Skvělý Stezka! Pochytal 45 střel a slaví titul v juniorské USHL

Foto: ushl.com

24. května 2017, 9:31

Adam Bagar

Prestižní Clark Cup pro vítěze americké juniorské USHL letos premiérově slaví hokejisté týmu Chicago Steel. I díky brankáři Aleši Stezkovi, jenž v rozhodujícím zápase finálové série s Sioux City Musketeers pochytal 45 z 46 střel. Výrazně tak přispěl k výhře 2:1 v prodloužení a odpálení mistrovských oslav.

Nový fanshop

Loni měl z působení ve Sioux Falls Stampede celkem rozpačité pocity, ale letošní sezonu už si užil. Brankář Aleš Stezka patřil k oporám Chicago Steel, kteří šli do vyřazovacích bojů z prvního místa. Teď už dvacetiletý gólman si držel dobrá čísla, průměr 2,28 inkasované branky na zápas a procentuální úspěšnost zákroků 91,60. V play off navrch ještě přidal.

Ale byla to trnitá cesta k premiérovému titulu v historii klubu. Výsledky sérií 3:2, 3:1 a zase 3:2 jsou jasným důkazem. Hlavně dramatické finále nebylo pro slabší povahy, držitele Clark Cupu muselo určit až prodloužení klíčové páté bitvy, v níž měli navrch hráči Sioux City. Jenže Aleš Stezka držel soupeře nad vodou, zneškodnil 45 ze 46 střeleckých pokusů.

Foto: facebook.com, Aleš Stezka

Chicago po první části mohlo děkovat českému gólmanovi, že ztrácí jediný gól. Poměr střel na branku byl v tu chvíli 3:18. Od druhé části se ale Stezkovi spoluhráči zvedli, srovnali hru a také skóre. Stav 1:1 platil až do času 71:30, kdy útočník Tyler Gratton premiérovou trefou v play off zmrazil domácí diváky a odšpuntoval jistě bouřlivé mistrovské oslavy.

"Pocity jsou úžasné. Přesně kvůli takovým okamžikům hrajeme hokej," zářil po vítězné bitvě v krátkém rozhovoru pro oficiální web soutěže Aleš Stezka. Ten se v zámoří loučil tím nejlepším možným způsobem, druhým titulem v kariéře. Ten první získal se starším dorostem Liberce. A právě dres Bílých Tygrů bude oblékat v následujícím ročníku 2017-18.

Společně s Alešem Stezkou slaví také další Čech, obránce Ondřej Kachyňa, který v průběhu sezony zamířil z kanadské Ontario Hockey League do americké USHL. Do finálové série sice nezasáhl, ale předtím nastoupil k osmi střetnutím play off a rovněž má zásluhu na titulu. Dosud jediným českým držitelem Clark Cupu byl obránce Lukáš Buchta.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz