Skvělý Lauko jako 10. Čech vyhrál Memorial Cup! Ovládl i bodování

Foto: Vincent Ethier / LHJMQ / CHL

Český útočník Jakub Lauko slaví ve své první sezoně za mořem obrovský úspěch: S týmem Rouyn-Noranda Huskies vyhrál prestižní Memorial Cup pro nejlepší tým kanadské juniorky! Lauko navíc ovládl bodování závěrečného turnaje.

HokejkaTV

Chomutovský odchovanec se stal teprve desátým českým vítězem Memorial Cupu, před ním se to naposledy povedlo Martinu Frkovi v roce 2013 a Ondřeji Romanovi o pět let dříve.

Hokejisté Rouyn-Norandy porazili ve finále prestižního turnaje před 10 595 diváky pořadatelský tým Halifax Mooseheads 4:2. V polovině utkání sice prohrávali o dva góly, ale skóre poté během patnácti minut otočili. Vítězný gól připravil Peteru Abbandonatovi právě Jakub Lauko.

Na straně poražených stáli dva čeští hokejisté – útočníci Ostap Safin a Marcel Barinka. Druhý jmenovaný ale do závěrečného turnaje nezasáhl.

Lauko navíc slavil i individuální úspěch. Díky asistenci se osamostatnil na špičce bodování turnaje, které vyhrál s bilancí dvou gólů a šesti nahrávek. Získal tak Ed Chynoweth Trophy, což se z českých hráčů povedlo jen v roce 2007 Michalu Řepíkovi. Mezi další vítěze patřily pozdější hvězdy NHL Sidney Crosby, Nathan MacKinnon nebo Leon Draisaitl.

Žádná z nich to ale nezvládla ve své nováčkovské sezoně!

„Nemám tušení, jak se mi to povedlo. Kluci mi to hodně usadnili. Je to pěkné, ale nejdůležitější je, že jsme vyhráli turnaj a jsme nejlepším týmem v Kanadě. Když jsem přišel, absolutně jsem nečekal, že by se nám to mohlo povést. Je to úžasný pocit,“ přiznal Lauko v rozhovoru.

Čeští vítězové Memorial Cupu

1997 – Pavel Rosa (Hull Olympiques)
2001 – Martin Erat (Red Deer Rebels)
2001 – Ladislav Kouba (Red Deer Rebels)
2002 – Tomáš Plíhal (Kootenay Ice)
2003 – Petr Kanko (Kitchener Rangers)
2004 – Patrik Valčák (Kelowna Rockets)
2007 – Michal Řepík (Vancouver Giants)
2008 – Ondřej Roman (Spokane Chiefs)
2013 – Martin Frk (Halifax Mooseheads)
2019 – Jakub Lauko (Rouyn-Noranda Huskies)

Přímo v Halifaxu fandili Laukovi jeho rodiče i Radek Duda.

Foto: Facebook Huskies de Rouyn-Noranda

Foto: Instagram Jakuba Lauka

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz