Skvělý debut v 16 letech, Meluzín dal dva góly: Z fanoušků jsem si ukáknul

Foto: Vít Novák, hc-kometa.cz

Pokračuje ve stopách svého otce. Teprve šestnáctiletý útočník brněnské Komety zažil v Třebíči svou premiéru v dresu A-týmu a uvedl se skvěle – trefil se hned dvakrát, navíc bez jediného tréninku s prvním mužstvem. Zároveň ale přiznal, že byl svázán nervozitou. „Když začal celý kotel křičet a skandovat, tak jsem si trochu, s prominutím, ukáknul. S gólem to ale ze mě všechno spadlo,“ přiznal Erik Meluzín, jenž naplno ukázal zděděný talent.

Nový fanshop

Kometa už tradičně několikátý rok v řadě zahájila přípravu na sezonu v nedaleké Třebíči, kde tentokrát zvítězila 8:1. Na ledě dostali šanci na obou stranách zazářit mladí talenti, velké zastoupení měli hráči zlaté juniorky Komety z jara letošního roku či starší dorostenci.

Na úvod kanonáda v Třebíči! Kometa před skvělou kulisou dala 8 gólů »

Mezi ně patří i v březnu teprve šestnáctiletý Erik Meluzín, který svůj start za áčko rozhodně neočekával. „To, že nastoupím, jsem se dozvěděl v pátek po zápase juniorky se Vsetínem. Prvně jsem si myslel, že to není pravda (úsměv), ale pak mi to řekli trenéři, a tak jsem tomu začal věřit. Bylo to super,“ popsal svoje bezprostřední pocity po duelu. „S áčkem jsem ještě nikdy netrénoval, a tak jsem šel rovnou do zápasu,“ dodal.

„S áčkem jsem ještě nikdy netrénoval, a tak jsem šel rovnou do zápasu.“

V týmu Komety byl pochopitelně nejmladší, zápas mezi seniory hrál poprvé. „Spoluhráči mi pomohli. Před zápasem mě nabudili a během něj neustále povzbuzovali. Moc mi to pomohlo,“ děkuje kolegům z týmu. „Říkali, ať hlavně nejsem podělaný, protože je to jen přípravný zápas, a že mám hrát, jak nejlépe umím, a dát do toho všechno,“ doplňuje útočník, který má na svém kontě už i několik duelů v reprezentaci.

Foto: Vít Novák, hc-kometa.cz

Zápas se hrál před více než dvoutisícovou návštěvou, o to víc si pak Meluzín své první dva góly za A-tým bude pamatovat. Nejprve se prosadil parádní tečí Dočekalova pasu, následně z důrazu na brankovišti přidal druhý zásah. „Nervózní jsem trochu byl. Když začal celý kotel křičet a skandovat, tak jsem si trochu, s prominutím, ukáknul. S gólem to ale ze mě všechno spadlo,“ popisoval atmosféru i své pocity.

Dva góly při debutu? Myslím, že táta bude šťastný

Jeho otec Roman patřil v Kometě i reprezentaci k velkým osobnostem, na svém kontě má tituly mistra světa z roku 1996 a 1999, a tak by Erik šel rád ve stopách svého vzoru. „Táta se ani nestihl přijet podívat, zůstal doma, ale myslím, že bude šťastný,“ věří. Očekává po dvougólovém debutu pokutu? „To zatím nevím, ale asi to přijde,“ usmíval se.

Mistr začal s Muellerem či Kašparem. Erat a Zábranský mají dohodu »

Kometa má za sebou teprve první zápas přípravy, její program pokračuje ve čtvrtek, kdy se doma v DRFG Areně představí proti bratislavskému Slovanu. Opět se očekává, že mladí dostanou mnoho prostoru. „Já žádné další zprávy nemám, pokračovat budu v tréninku s juniorkou,“ uzavírá Erik Meluzín.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz