Skvělá zpráva pro dvacítku! Detroit pustí na MS Zadinu

Foto: griffinshockey.com

5. prosince 2018, 23:01

Martin Voltr

Finální sestava české dvacítky pro nadcházející šampionát v Kanadě je stále obestřená řadou otazníků, ale jeden se zdá být vyřešený: Organizace Detroit Red Wings oznámila, že útočníka Filipa Zadinu na turnaj uvolní.

Jágr Chance liga

Chceme sázet na týmový výkon, jako už to hráči ročníku 1999 předvedli třeba na zlatém Hlinkově memoriálu. Taková a podobná slova znějí a budou znít z táboru české reprezentace do 20 let, která 26. prosince odstartuje světový šampionát v Kanadě. Oprávněně.

Současně ale každý ví, že čtveřice jmen ze seniorských zámořských soutěží může posunout tým o úroveň výš – do řad medailových adeptů.

Filip Chytil už pravidelně nastupuje v NHL, takže jeho účast je velmi málo pravděpodobná. Martinové Nečas s Kautem by snad dorazit mohli. Ale s kým už může trenér Václav Varaďa počítat napevno – nedejbože kromě případu zranění – je Filip Zadina.

Pardubický odchovanec zářil v ofenzivě už na loňském mistrovství v Buffalu, kde vstřelil sedm gólů a novináři ho pasovali do all-star týmu. Organizace Detroitu, která ho na letošním draftu získala z šesté příčky, ho pustí i na letošní turnaj!

Ve středu to serveru MLive.com potvrdil generální manažer Red Wings Ken Holland.

Devatenáctileté křídlo zatím na svůj debut v nejslavnější soutěži čeká, letos nastupuje výhradně na farmě v Grand Rapids. Zadina nasbíral ve 22 utkáních 15 bodů za sedm gólů a osm asistencí, v přípravě s Detroitem zapsal dvě góly a nahrávku.

Čeští fanoušci se teď můžou na Vánoce těšit i díky němu.

Foto: Klára Petrásková

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz