Skvělá zpráva! Chytil už má také jasno: stěhovat se nebude

Foto: nhl.com

Český útočník Filip Chytil byl sice jako volný hráč, jenže klub nakonec měnit nebude. Rangers s ním uzavřeli kontrakt na dva roky.

Týden hokeje 2021

Podepsal ji tak po vypršení nováčkovského kontraktu. Za sezonu by si měl teď Chytil vydělat 2,3 milionu dolarů. Tvrdí to alespoň novinář Larry Brooks.

Samotný klub částku totiž nezveřejnil.

Českého útočníka nicméně čeká 5. sezona u Rangers, kteří ho draftovali v roce 2017.

Tři ročníky po sobě získal minimálně 20 kanadských bodů. Loni přesněji 22 za osm branek a 14 nahrávek.

Chytil si sezonu prodloužil navíc na mistrovství světa v Rize, kde patřil k lepším hráčům českého celku.

The Chyt's back on. ? #NYR and RFA Filip Chytil have agreed to terms on a two-year contract. Full details: http://nyrange.rs/3rFf9JH

Zveřejnil(a) New York Rangers dne Čtvrtek 29. července 2021

V osmi duelech nasázel dvě branky a na další dvě nahrál. V roce 2019 byl taktéž na světovém šampionátu (1+1). Nechyběl samozřejmě ani na juniorském mistrovství světa do 20 let.

Pochází navíc ze skvělé generace ročníku 1999, který vyhrál i Hlinka-Gretzky Cup v Břeclavi, kde s ním hrál třeba Filip Zadina nebo Martin Nečas. Teď se všichni tři setkávají v NHL.

Odchovanec Zlína si tak může oddechnout, že zůstává ve známém prostředí. U Rangers má odehráno už celkově 189 zápasů. Hranici dvou stovek by tak měl v klidu překonat právě zde.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz