Skvělá Mrázová ve Švédsku řádila, dařilo se i dalším Češkám. Jak si vedly?

Foto: Osobní archiv Kateřiny Mrázové

15. září 17:15

Jan Šimek

Rozjely se i ženské soutěže v zahraničí a české hokejistky zářily. Úvodní duel sezony vyšel parádně Kateřině Mrázové, která se blýskla čtyřmi kanadskými body, vidět byly ale i další hráčky.

Chance liga na Hokejka TV

Hokejistky Brynäs na úvod sezony přehrály Leksand v jednoznačném poměru 7:2, k výhře přispěly i Denisa Křížová a hlavně Kateřina Mrázová. Česká reprezentantka se blýskla gólem a třemi asistencemi! 

Češky v barvách MODO byly u výhry na ledě Göteborgu 5:1, Daniela Pejšová zapsala asistenci u třetího branky a gólmanka Klára Peslarová inkasovala jediný gól. Ve druhém víkendovém utkání MODO nestačilo na výběr HV71.

Pejšová nebodovala, Peslarová třikrát inkasovala a vedle toho zapsala 23 úspěšných zákroků. Osmnáctiletá brankářka Viktorie Švejdová strávila oba zápasy na střídačce. Další Češky Vendula Přibylová (AIK Stockholm), Tereza Radová a Klára Seroiszková (obě HC Göteborg) o víkendu nebodovaly.

Pejzlová s Lorencovou řídily výhru IFK

Hrálo se i ve Finsku. V tamní NAISTEN Liize se objevily Michaela Pejzlová s Veronikou Lorencou, v sestavě proti Espoo před týdnem kvůli nucené karanténě chyběly. O víkendu už ale zasáhly do hry.

Jejich IFK Helsinky v sobotu nestačily na Kuopio, s KalPou prohrály 2:3 a Pejzlová se postarala o jeden gól helsinského výběru. V neděli na ledě Kuortane celek IFK zvítězil jasně 3:0 a české hráčky se postaraly o všechny branky – Veronika Lorencová skórovala dvakrát, Michaela Pejzlová se trefila jednou.

Česká stopa ve výsledcích

SDHL (Švédsko):

Brynäs IF – Leksand 7:2 (2:1, 4:0, 1:1)
Kateřina Mrázová (Brynäs IF) 1+3.

Göteborg HC – MODO Hockey 1:5 (2:1, 0:4, 1:1)
Daniela Pejšová (MODO Hockey) 0+1.

NAISTEN Liiga (Finsko):

KalPa Kuopio – IFK Helsinky 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Michaela Pejzlová (IFK Helsinky) 1+0.

Kuortane – IFK Helsinky 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
Veronika Lorencová 2+0, Michaela Pejzlová 1+0.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz