Škrty ve Slavii odnesli tři hráči. Teď míří do 2. ligy

Foto: Jakub Mezlík. hc-slavia.cz

Na zkoušce v prvoligové Slavii neuspěli útočníci Tomáš Šťastný a Norair Hovsepjan. Tým opouští i obránce Josef Saňa.

Partneři Českého hokeje

Šťastný přišel do Edenu z Kobry Praha. Hovsepjan, forvard s arménskými kořeny, loni působil v Orlové.

„Oba měli ve své hře dobré momenty i horší, ale výkonnostně na tom byli podobně jako naši mladí hráči, kterým jsme dali z hlediska klubové filozofie přednost," vysvětluje na klubovém webu trenér Miloš Říha mladší.

Šestadvacetiletý Šťastný se po konci ve Slavii vrací do druhé ligy. Posílil ambiciózní Kobru, kde byl loni nejlepším střelcem. „Já jsem se na kluky těšil. Znám jich tady spoustu. Hodně se jich tu sice vystřídalo, parta je tu ale super. Noví kluci hned zapadli a atmosféra je tu skvělá,“ říká Šťastný pro web Kobry, která touží po postupu.

Kam nyní půjde Hovsepjan, to není známo. Orlová už totiž ve druhé lize nepůsobí.

„Výkonnostně na tom byli podobně jako naši mladí hráči."

Čtyřiadvacetiletý Saňa (na fotce dole) loni odehrál za Slavii 40 utkání s bilancí 2+11. Příští sezonu podle všeho stráví u druholigového nováčka z Příbrami.

Aktuální kádr HC Slavia Praha

Brankáři: Roman Málek, Martin Michajlov, Dominik Šorf.

Obránci: Milan Antoš, Jindřich Barák, Tomáš Duda, Tadeáš Hejda, Ondřej Holý, Petr Hořava, Jan Novák, Marek Ryzák, Michal Steinocher, Vojtěch Šmíd, Dominik Valík.

Útočníci: Jaroslav Brož, Jiří Doležal, Aleš Furch, Dávid Kohút, Filip Kuťák, Viktor Martínek, Martin Ondráček, Martin Šagát, Tomáš Šmerha, David Šteiner, Filip Vlček, Daniel Vrdlovec, Robin Všetečka.

Foto: hc-slavia.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz