„Skřítek“ Kotásek o vítkovické šňůře: Je to velká radost, pořád vyhrávat

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Dorostenci Vítkovic jedou celou sezonu ve výborné formě, ve druhé části za deset kol ještě neprohráli a se 34 body jasně vládnou skupině B. V posledním napínavém utkání ve Zlíně se o vítěznou trefu postaral druhý nejproduktivnější hráč týmu Alex Kotásek.

NHL 20

Ridera v posledním utkání se Zlínem prohrávala ještě na začátku 50. minuty o dva góly, ale díky závěrečné stíhací jízdě si vynutila prodloužení. V něm si vítěznou branku připsal Alex Kotásek, jenž tak za pět dvanáct odvrátil úvodní prohru ve skupině B. „Měli jsme možná těžké nohy nebo jsme je trošku podcenili, protože jsme šli do zápasu bez porážky. Později jsme si to uvědomili, začali hrát svůj hokej a vyšlo to,“ libuje si mladý střelec.

Podobné utkání odehrály Vítkovice o pár dní dříve, když na ledě Komety také musely dotahovat. „Když jsme hráli s Brnem nebo se Zlínem, neměli jsme zpočátku štěstí. Pan trenér nám ale říká: ‚když si za tím půjdete, tak to dokážete‘. Pořád jsme makali, a nakonec to vyšlo. Ze smůly vyplynulo štěstí,“ vypráví Kotásek.

I díky dvěma těsným výhrám za dva body svítí týmu v kolonce porážek stále nula. Ostravané jsou tak jediní, kdo ve druhé části ještě nepadl. „Každý zápas je jiný, hraje se jinak, takže motivaci pořád máme. Nechceme prohrát, chceme všechno vyhrávat. Ale je to fajn a velká radost pořád vyhrávat,“ přiznává drobný útočník.

Vzhledem k vítkovické bilanci není divu, že má družina Jana Vavrečky velká očekávání. „Cíle máme ty nejvyšší, ale bude to hodně těžké, protože i ostatní týmy mají svoji kvalitu. V posledních dvou zápasech nám daly Pardubice a Zlín zabrat, i když jsou pod námi,“ připouští Alex Kotásek.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Ridera se může kromě silné ofenzivy spolehnout na brankářské duo Marian MünchDarek Bartošák. „Máme silný tým, takže jsme zvládli zápasy vždycky dotáhnout do vítězného konce. Držíme spolu, pomáháme si a v tom je největší síla. Máme výborné gólmany, kteří nás hodně drží. Pomáhají nám,“ říká patnáctiletý forvard, druhý nejproduktivnější hráč týmu.

Během 27 zápasů zaznamenal 48 kanadských bodů za 26 gólů a 22 asistencí. „Je to milé překvapení a doufám, že mi to vydrží co nejdéle,“ přeje si Kotásek, který v minulé sezoně nasbíral celkem 29 bodů. „Minulý rok jsem přešel z Poruby, kde se hrálo o sestup a hodně zezadu, do Vítkovic, a tady to je přesně naopak. Máme větší stabilitu vzadu a můžu si více věřit, protože vím, že mi to obránce dá, jak potřebuji,“ chválí zadáky.

Alex Kotásek si díky skvělým výkonům v dorostu vybojoval také premiérový start mezi juniory. „Je to úplně jiný hokej. Hraje se tam rychleji. Musím ještě makat na bruslení a koncovce, kterou trénuji ve Vítkovicích na střelnici. Občas chodíme se spoluhráči z lajny Dominikem Petrem nebo Tomášem Machů,“ uvádí subtilní tahoun. „Byl jsem mezi nimi takový skřítek. Občas je to výhoda, když přijede k mantinelu borec, který má 180 centimetrů a 120 kilo,“ culí se.

V létě nakoukl také do reprezentační šestnáctky, se kterou vybojoval druhé místo na Wolfgang Rud Cupu. „Bylo to fajn, ale úplně o něčem jiném. Měl jsem tam menší ice time, protože je tam větší konkurence. Bylo vidět, že někteří kluci jsou trošku jinde. Pak mě mrzelo, že jsem tam už nebyl, ale budu makat ještě víc a doufám, že se mi to vrátí. Chtěl bych se v kádru udržet,“ uzavírá Alex Kotásek, jenž se nyní představí v Hodoníně proti Slovákům.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz