Škoula si užil finále na Lapači, pak řekl: Končím, musím být také tátou

Foto: Jiří Zaňát, hc-vsetin.cz

9. listopadu 2015, 17:05

Adam Bagar

Jedním z účastníků sobotní exhibice, při níž si fanoušci Vsetína připomněli už dvacet let staré extraligové finále tamější Petry s litvínovským Chemopetrolem, byl také zkušený zadák Martin Škoula. Bývalý hokejista NHL hýřil aktivitou, zapsal dvě úspěšné asistence a hokejový svátek si před solidně zaplněnými tribunami maximálně užíval! Po zápase ovšem přiznal, že se už na hokejová jeviště nevrátí. "Ukončil jsem kariéru," hlásí Škoula v rozhovoru pro hokej.cz.

HokejkaSHOPvanoce

Šestatřicetiletý obránce se fanouškům představil po víc než roce, naposledy byl vidět 5. října 2014 na půdě pražské Sparty. Ovšem od té doby, velmi podivně, z extraligové scény zmizel. Spekulovalo se o tom, že se nesnese s koučem Čadou, ale tím hlavním důvodem bylo něco jiného. "Nějak se sešlo více věcí dohromady a nic se nemá lámat přes koleno," hlásí Škoula s tím, že kariéru ukončil především kvůli rodině.

"Teď jsem každý večer doma, nemusím nikam jezdit, létat a mohu být konečně tátou se vším všudy."

"Ta je z mého rozhodnutí úplně nejšťastnější. Nyní jsem doma každý večer a nemusím nikam jezdit nebo létat. Ať už je to jak chce, tak hokejisté jsou přes sezonu stále pryč, děti jim přitom rostou, čas běží. Mohu tak trávit víc času s rodinou a konečně být také tátou se vším všudy. Jsem teď maximálně spokojený," přiznává zadák, který na startu uplynulého ročníku sehrál deset utkání v barvách Liberce.

Čekalo se, kdy přidá další. Ovšem ty už nepřijdou. Škoula je stoprocentně rozhodnutý a už se ani neudržuje při tréninku. "Už toho moc po sportovní stránce nedělám, přibral jsem několik kil. Naštěstí v takových exhibičních střetnutích nikdo neřeší, jestli bruslíte, nebo ne. Necítil jsem se špatně, ale když nic neděláte, tak to prostě už není ono," říká Martin Škoula. "Jen občas si zahraju s kamarády, a to mi stačí," dodává.

Hokej už mi ani moc nechybí, ale mám na něj dobré vzpomínky

Zkušený hráč vypadá tak, jako by mu ani hokej nechyběl. "Je to tak. Občas se akorát podívám na výsledky, případně nějaké sestřihy ze zápasů. Ale jinak mi hokej ani moc nechybí," přiznává bývalý reprezentant a účastník tří světových šampionátů, jenž v NHL sehrál 859 zápasů. "Řekl bych, že v hlavě mám jen dobré vzpomínky. A na jakou štaci vzpomínám nejraději? Nejvíc si pamatujete ty, kde byla dobrá parta," líčí.

Po jeho stopách jdou zatím i oba synové. "Jsou vedeni k hokeji. Ale příliš nevím, jestli ho budou hrát. Myslím, že hokej je takový nejlepší sport na průpravu. Nejsem však ten rodič, který by hned viděl syny se Stanley Cupem," hlásí Škoula, který tímto narazil na velký problém českého hokeje. "Přijde mi, že rodiče chtějí mnohdy více, než samotné děti. A to je pak úplně špatně a dítěti to ve finále nejvíc škodí," má jasno.

Dcera hokejistkou? To fakt ne! Stačí, že hokej hrají oba synové

"Chtěl bych, aby mé děti hrály hokej do určitého věku. A poté, ať se samy rozhodnou. Určitě nejsem ten typ rodiče, který na své děti řve, když nedají čtyři góly za utkání. Jen je vozím na tréninky a jsem takový nezávislý pozorovatel," culí se Martin Škoula. A jak je na tom s hokejem jeho malá dcera? "Sice hlásí, že taky bude hrát hokej, ale to fakt ne. Stačí, že ho hrají oba kluci," prozrazuje spokojený rodák z Litoměřic.

"Tam se také naplno věnuju jednomu svému projektu v takové menší firmě," oznamuje Škoula, jenž byl jedním z účastníků sobotní exhibice na vsetínském Lapači, kde oblékl po jedenácti letech dres Litvínova. "Byla to parádní akce! Je super se takto sejít zase po letech. Byl jsem příjemně překvapený, kolik dorazilo diváků. Vsetín kdysi prožil své nejlepší časy, tak proč si to nezopakovat," chválí na závěr myšlenku akce.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz