Skončí krajánci u Beranů? Freibergs má nabídky z TELH, zájem je také o Claireauxe

Foto: Roman Turovský, hokejkv.cz

18. března 14:20

Václav Jáchim

Dosud odváděli výborné služby Beranům, je ale možné, že Ralfs Freibergs ani Valentin Claireaux (na snímku) ve Zlíně nezůstanou. V případě lotyšského beka už je nejspíš jasno, s vedením klubu odmítl prodloužit smlouvu. Francouzský útočník stále váhá, je možné, že setrvá. Ale i jeho loví extraligová konkurence.

partneři českého hokeje

V Baťově městě strávil víc času Ralfs Freibergs. Konstruktivní bek přišel do Zlína před sezonou 2017-18 a odmakal tři poctivé ročníky. Teď podle všeho z klubu odejde. „Ralfsovi skončila smlouva. Samozřejmě bychom měli zájem o její prodloužení, ale k dohodě zatím nedošlo. Víme, že s ním v tuto chvíli nemůžeme počítat," řekl hokej.cz generální manažer Martin Hosták.

Lotyšský reprezentant zajímá jiné tuzemské kluby, podle informací iSport.cz o Freibergse stojí údajně Kometa, Třinec či Mladá Boleslav. Účastník pěti světových šampionátů a olympiády 2014 sehrál v uplynulém extraligovém ročníku i s play off 54 utkání, vstřelil tři góly a přidal 20 nahrávek.

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

S lotyšskými hokejisty udělali Berani dobré tahy, vedle Freibergse se totiž před časem výrazně prosadil i Robert Bukarts. Zkušený útočník si po sezoně 2017-18 řekl o smlouvu v Třinci, poté přešel do Sparty. Letos byl dispečerem ofenzivy Vítkovic. Naopak jeho mladší bratr Rihards ve zlínském týmu dlouho nezůstal a odešel do německé DEL, trochu za očekáváním zůstalo také loňské angažmá Edgarse Kudly.

Na cizince mají představitelé zlínského klubu nicméně dobrý nos. Když se loni na podzim nedařilo, dorazil Slovinec Žiga Jeglič. V pěti utkáních zaznamenal pět bodů a posléze posílil Mladou Boleslav. Do Baťova města zamířil také francouzský útočník Valentin Claireaux, který v minulosti válel finskou nejvyšší soutěž, ovšem v úvodu letošního ročníku byl bez angažmá.

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

A tenhle krok se Zlínu povedl. Vlasatý mušketýr zapadl do kabiny, ale hlavně byl hodně platný v ofenzivě. Výborně si kupříkladu rozuměl s reprezentantem Janem Dufkem, ve 42 utkáních (včetně předkola play off) zaznamenal 11 branek a 19 asistencí. „Valentin nám pomohl, byli jsme s ním spokojeni. Odvedl přesně to, co jsme potřebovali," pochválil francouzského reprezentanta Hosták.

Také v případě bývalého hráče Amiens, Lukko Rauma či týmu Sport Vaasa není jisté, zda ho Berani udrží. Claireaux zaujal extraligovou konkurenci a má nabídky. „My o něj ale pochopitelně nadále stojíme, věc je otevřená. Valentin s rodinou odcestoval domů, jednání jsme vzhledem k současné situaci odložili. Později se k nim vrátíme. Stále věřím, že bychom se mohli domluvit," uzavírá Hosták.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz