Skokan sekl Adámka a dostal stopku, Doudera platí za filmování

Foto: hcdynamo.cz

Předseda extraligové disciplinárky Viktor Ujčík se zabýval přestupky tří hráčů. Zatímco Tomáš Havlín vyvázl bez trestu, Dávid Skokan dostal stopku na jeden zápas a navrch pokutu a Milan Doudera taktéž musí platit.

Nový fanshop

Zákrok Dávida Skokana na Mariana Adámka

Pardubická posila Dávid Skokan inkasoval za zákrok na třineckého Mariana Adámka trest na pět minut plus do konce utkání za sekání. „Mimo souboj o kotouč a bez možnosti ho získat se dopustil intenzivního seknutí, při němž zasáhl protihráče do oblasti rozkroku,“ hlásí předseda extraligové disciplinárky Viktor Ujčík, jenž sáhl ke stopce na jedno utkání a finanční pokutě ve výši deseti procent ze základní měsíční odměny.

Jednání Milana Doudery

Milan Doudera inkasoval finanční pokutu ve výši deseti procent ze základní měsíční odměny za nafilmovaný pád nebo přehrávání. „Zneužil předchozího kontaktu vlastní brusle s holí protihráče k tomu, aby důsledky zákroku zvýraznil a teatrálním pádem ovlivnil úsudek rozhodčích. Dokládají to mimo jiné odraz ze špiček bruslí nebo zakopnutí nohou, které neodpovídá intenzitě kontaktu,“ vysvětluje Viktor Ujčík.

Zákrok Tomáše Havlína na Tomáše Matouška

Trest do konce utkání inkasoval i liberecký Tomáš Havlín, který pozdně dohrál litvínovského Tomáše Matouška. Ujčík uvedl, že arbitři ho potrestali správně, ale řízení s hráčem zastavil, ačkoli Matoušek utrpěl ostřes mozku. „Při zákroku nezvedl ruce ani se před střetem neodrazil. Protihráč navíc nedodržel zásadu, podle níž je třeba držet hlavu vzhůru a uvědomovat si svoje postavení včetně možnosti, že bude napadán,“ líčí.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz