Škoda, že si lidé nemohli zařvat, mrzí Kováře. Zase byl hrdým Čechem

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Poprvé od února 2017 se znovu představil v brance české reprezentace. Jakub Kovář moc toužil po vítězství, duely před domácím publikem miluje. Jenže lídr ruského Jekatěrinburgu se radosti nedočkal. „Posledních deset minut jsem si strašně přál, aby kluci vyrovnali. Škoda, že si lidé nemohli zařvat," lituje zkušený gólman.

Nový fanshop

Jsem spokojený, zápas jsem si užíval, hlásí Říha

Ve finiši utkání předvedli Češi velkou aktivitu. Ovšem soupeře předtím pustili do vedení vlastními chybami a navzdory snaze pak už ztrátu nedohnali. „Bohužel, k pocitu štěstí chyběla jen výhra," dodává účastník olympiády 2014 v Soči.

Jak jste utkání viděl z branky?
Abych se přiznal, trošičku jsem se bál. Loni jsem měl nepříjemné zranění a dneska před zápasem se mi po půl roce vrátilo. Musel jsem se nechat napíchat injekcemi, protože jsem vůbec nemohl stát na bruslích. Doktoři byli naštěstí zázrační, bolest odešla. Vzhledem k tomu jsem si zápas ze začátku neužil, pak už to šlo. Celkově myslím, že utkání bylo dobré. Kluci hráli výborně. Bohužel, měli jsme trošku smůlu. Druhý gól padl ze střely, která ani pořádně nebyla nebezpečná. Tečoval ji hráč, nebo jestli to bylo někdo z našich... To nás na chvilku vykolejilo. Za chvilku přišel třetí gól a my malinko spadli dolů. Po snížení na 2:3 jsme se vrátili. Ale chyběl kus štěstíčka, abychom vyrovnali. Jinak myslím, že ten zápas byl parádní.

Sestřih utkání Česko – Švédsko v Holešovicích

Když jste zmínil zdravotní potíže, neuvažoval jste, že byste nenastoupil?
Ono se to rozjelo na rozbruslení. Do zápasu jsem chtěl jít a myslel si, že to odezní. Bohužel se zranění v první třetině ještě zhoršilo. Už jsem byl připraven, že budu střídat. Ale injekce mi tu nohu umrtvila a byl jsem schopen v bráně vydržet.

Je ohrožen váš start v Helsinkách?
Pokračovat budu dál. Doufám, že až se zítra probudím, nebudu mít opuchlou nohu, abych ji nemohl dát do brusle. Je to nepříjemná věc.

Co říci ke druhému obdrženému gólu?
Na mě letěla střela, která mi šla do břicha. Hráč ji zvedl do protisměru, já ji ještě zkoušel hlavou trefit a něco udělat. Ale letělo to vedlo mě.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Jak se vám líbila atmosféra utkání?
Skvělá! Skvělá! Hala už není úplně komfortní, ale má obrovské kouzlo. Když přijde taková návštěva! Pokud dorazí fantastičtí čeští fanoušci, tak tomu dodají šmrnc. Posledních deset minut jsem doufal, že ten gól ještě dáme. Že si to se Švédy rozdáme v prodloužení. Lidé by si zasloužili, aby si mohli zařvat po vítězství. Je mi líto, že museli domů s prohrou.

Běhal vám před napěchovanou Tipsport arénou mráz po zádech?
Běhal. Myslel jsem jen na to, aby byli lidé po zápase spokojení. Za nároďák jsem doma zase tak často nechytal. Je to obrovský svátek. Kdo nezažil, tak neví, o co přesně jde. Škoda, že to nemůže být častěji, protože to je nejvíc,, co může český sportovec zažít. Když dělá svoji práci před nejlepším publikem na světě. Je to úplně jiné, než když pak hrajete před poloprázdným hledištěm ve Švédsku, Finsku, v Bělorusku... Pokud jste doma, před plnou halou, to je každý zase chvíli hrdý Čech. Bohužel, k pocitu štěstí teď chyběla jen ta výhra..

Byla na soupeři znát herní vyspělost a kvalita?
Je to o tom, jak Švédové puky trefili. My jsme udělali nešťastné chyby, které kdyby se nestaly, vypadal by zápas jinak. Totéž kdybych zvládl ten nájezd, pak by to bylo 1:2, Tohle rozhodlo zápas.

Horší jsme nebyli, hodnotí porážku Jiří Sekáč

Soupeř se chyb nedopustil, což bylo nakonec klíčové
Jedna věc. Druhá, a může to znít jako výmluva: od páté minuty každé třetiny byl špatný led. Je možné, že v těch rozehrávkách nám zrovna přeskočil puk špatně, zatímco jim se to nestalo. Jde o věci, které mohou ovlivnit zápas.

Možná to byl důsledek nedávného koncertu Daniela Landy.
Může za to deset tisíc fanoušků, kteří tady udělali peklo. Což mělo vliv na kvalitu ledu.

Trenér Miloš Říha prožíval svoji reprezentační premiéru přesně, jak jste o něm mluvil při vzpomínkách na vzájemná utkání KHL. Tedy emotivně.
Takhle jsem si ho přesně pamatoval. A proč ne, Jsou tam emoce, trenér to prožívá tímto stylem. Není první, který běhá dopředu k mantinelu. Měli jsme trenéry, jimž bylo vyčítáno, že tam stojí stejně, ať se vede či prohrává. Šlo o pohled z venku, protože do lidí nikdo nevidí. Teď máme trenéra, který to víc prožívá. Takhle to je a takhle to bude. Uvidíme, jaké budeme mít výsledky.

Kulisa byla fantastická, chválí fanoušky Zámorský

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz