Skandinávie, Mountfield nebo jiná varianta? Červený čekal na Slovan marně

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Loňskou sezonu končil ve švédském klubu Brynäs Gävle, před tou příští to vypadalo, že Rudolf Červený znovu oblékne dres Slovanu Bratislava. Za slovenský klub už hrál, vedení mělo zájem. Jenže návrat výborného bruslaře k Dunaji se nekoná. Slovan opustil KHL a reprezentační útočník musí zvažovat, co bude dál.

Nový fanshop

Na rozdíl od většiny jiných krajánků zatím nemá podepsanou smlouvu a čeká, jak se situace vyvine. „Slovan měl o Rudu zájem. Když se ukázalo, že klub nebude pokračovat v ruské KHL, řešili jsme další varianty. Možností je několik, v cizině i doma," připomíná Vladimír Vůjtek ze společnosti Eurohockey Services, která hráče zastupuje.

Odchovanec jihočeského hokeje na jaře naznačil, že by se nebránil setrvání ve Skandinávii. Ideálně ve Švédsku, které už krátce poznal, případně v sousedním Finsku. Červený má vynikající bruslení, je to typ moderního útočníka, kterého navíc zdobí kvalitní produktivita i zakončení. „Určité možnosti tu jsou, sever Evropy by mohl být dobrou variantou. Jednáme, ve hře je konkrétní nabídka, ale blíž bych to nechtěl komentovat," říká Vůjtek.

Když nepočítáme období 2007-09, které Červený strávil v kanadském juniorském týmu Regina Pats, hrál většinu kariéry mezi tuzemskými mantinely. Nejdřív v mateřských Českých Budějovicích, poté v barvách hradeckého Mountfieldu. Za Východočechy nastupoval ještě v ročníku 2017-18, s play off tehdy sehrál celkem 61 utkání, připsal si 24 gólů a 21 asistencí.

Loni odešel do Slovanu, teď se rýsoval návrat. Nakonec z něj sešlo, stalo se tak v době, kdy případné jiné varianty v KHL už víceméně padly, jelikož tamní kluby mají o kádrech téměř jasno. Případně loví spíš hokejisty se zámořskými zkušenostmi. „S Rudou jsme ve spojení, je pochopitelné, že by chtěl mít jasno co nejdřív. Ale pořád je prostor k jednáním," hlásí Vůjtek.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Červený měl povedený závěr sezony. S národním týmem se připravoval na mistrovství světa a kádr opustil až těsně před odjezdem výpravy do Bratislavy, přičemž byl v útoku s Tomášem Fořtem a Davidem Tomáškem hodně produktivní. Vedle zahraničí by pro něj mohl být zajímavý i přesun do Tipsport extraligy, kde Červený úspěšně válel za Mountfield.

„Vedení hradeckého klubu se ozvalo s návrhem, o Rudu mají zájem. I tohle je možná varianta," připouští Vůjtek. „Ruda má u nás vždy dveře otevřené,“ řekl Hradeckému deníku šéf klubu Miroslav Schön. Podle generálního manažera Aleše Kmoníčka zkušený útočník o zájmu Mountfieldu ví. „Když se bude vracet do extraligy, je pro něj Hradec jednoznačně priorita. Zároveň však bude čekat do poslední chvíle na zahraniční nabídku," dodal pro zmíněný list Kmoníček.

Devětadvacetiletý útočník zatím trénuje individuálně doma v Českých Budějovicích, dvakrát či třikrát týdně chodí na led s Milanem Gulašem, Tomášem Mertlem či Romanem Horákem. A trpělivě vyčkává...

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz