Skandál v Ottawě. Manželce Karlssona prý přála smrt přítelkyně spoluhráče

Foto: ottawacitizen.com

13. června 12:20

Václav Jáchim

Ačkoli si hokejisté a jejich partnerky nemusejí v běžném životě občas rozumět, v kabině Ottawy došlo v tomto ohledu ke sporu, který přesahuje všechny meze. Jak uvedla stanice TSN, manželku obránce Erika Karlssona na sociálních sítích urážela Monika Caryková, snoubenka útočníka Mikea Hoffmana. Melindě Karlssonové měla přát smrt, stejně tak jejich nenarozenému dítěti. Případ nyní řeší příslušné orgány.

Plekanec Chance liga

Spor měl delší historii, Melinda Karlssonová nyní požádala o vydání soudního příkazu na ochranu před zmíněnou partnerkou Mikea Hoffmana. Moniku Carykovou obvinila z obtěžování a kyberšikany. Hoffmanova přítelkyně měla na manželku Karlssona útočit prostřednictvím několika fiktivních účtů na sociálních sítích. Útoky prý začaly v listopadu loňského roku.

Právě tehdy manželé Karlssonovi oznámili, že očekávají narození prvního dítěte. "Monika Caryková několikrát vyslovila přání, aby naše nenarozené dítě zemřelo. Přála mi smrt, a mému manželovi zase to, aby se někdo "postaral" o jeho nohy. Aby mu ukončil kariéru," cituje TSN Melindu Karlssonovou s tím, že hanlivých a nechutných vzkazů na sociálních sítích mělo být až tisíc.

Útočník Mike Hoffman veškerá obvinění odmítá. "Na 150 procent mohu ujistit, že já ani moje snoubenka Monika nejsme žádným způsobem zapojeni do věcí, které jsou uvedeny v obvinění. Plně souhlasíme, že kyberšikana je nepřípustná. Nabízíme maximální pomoc k vypátrání toho, kdo má tohle všechno na svědomí. My s tím nemáme nic společného. Nemáme co skrývat," uvedl Hoffman, v uplynulé sezoně třetí nejproduktivnější hráč Senators.

Událost je o to smutnější, že Karlssonovi se prvního dítěte nedočkali. O malého syna Axela přišli. Bezprostředně po zveřejnění tragické zprávy se na Instagramu objevil vzkaz od uživatele sandydandy45: "Je mi líto toho děťátka, které nedostalo šanci, jelikož Melinda každý den polyká prášky proti bolesti." Na to okamžitě reagoval Karlsson: "Jak se opovažuješ něco takového napsat! Vytváříš si fiktivní účty, obtěžuješ mě i manželku. Ale od tebe nás to nepřekvapuje. Jsi nechutná osoba." Karlssonovi jsou přesvědčeni, že fiktivní konta vytvářela právě Monika Caryková.

Vedení klubu z Ottawy potvrdilo, že bylo zahájeno vyšetřování veškerých obvinění. "Probíhá ve spolupráci s NHL. Uděláme všechno, abychom zachovali bezpečnosti a ochránili soukromí našich hráčů i jejich rodin," stojí v prohlášení Senators. V průběhu minulé sezony se poměrně hlasitě mluvilo o odchodu Karlssona z klubu, byť má smlouvu až do konce ročníku 2018-19. Spekulace mohly souviset i s nyní zveřejněným případem.

Pakovat se ale podle všeho bude Mike Hoffman, na stranu Karlssonových se totiž postavilo několik partnerech jiných hráčů Senators. Hoffman je v Ottawě smluvně vázán do léta 2020, teď je ve hře jeho odchod. "S generálním manažerem Pierrem Dorionem jsme o věci věděli od konce sezony. Po tom všem je těžko představitelné, že by oba hráči nadále seděli v jedné šatně a jejich partnerky se potkávaly v místech pro rodinné příslušníky, Pravděpodobně to bylo mezi oběma ženami, nikoli mezi hráči. Ale to na věci nic nemění," řekl Robert Hoover, jeden z agentů Mikea Hoffmana.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz