Skalp Ameriky? Dobře pro český hokej, říká Michálek. Teď se těší na potomka

Foto: Stanislav Souček

(TORONTO, od našeho zpravodaje) Věděli, že už nemají šanci postoupit do play off, přesto v sobě čeští reprezentanti našli síly a dokázali skolit jednoho z původních favoritů turnaje. Hokejisté odpojili tým Spojených států na konci druhé třetiny, v té závěrečné pak odolali velkému tlaku a brali cennou výhru. "Pro český hokej je to dobře. Sice už o nic nešlo, ale dali jsme do toho všechno a bojovali. Zároveň však končíme zklamáním, protože jsme nepostoupili ze skupiny," konstatuje Milan Michálek.

Nový fanshop

Zápasy z povinnosti bývají ošidné. Uspěje ten, kdo v sobě najde odhodlání a patřičnou motivaci. "Bylo těžké se nabudit," potvrzuje útočník místních Maple Leafs. "Říkali jsme si, že je velká čest hrát za nároďák. Že máme štěstí, když tady můžeme být. Na ledě jsme do toho dali všechno." Český tým přistoupil k duelu maximálně. "Mluvili o tom trenéři, také Martin Ručinský. Ale nakonec to bylo mezi námi hráči, jak k tomu přistoupíme."

Zápas se hokejistům povedl, mimo jiné proto, že byli efektivní a mezi mantinely také dostatečně rychlí i důrazní. Milan Michálek zaznamenal dva góly, jeden přesný zásah přidal také starší bratr Zbyněk. "Je super, že se nám to poštěstilo. Góla v jednom zápase jsme za nároďák nikdy nedali," libuje si Milan. Na Světový pohár bude nejen proto rád vzpomínat. "Turnaj byl skvělý, škoda, že jsme nepostoupili dál. Toužili jsme moc, ale bohužel," pokrčí rameny.

Radost z poslední bitvy mohla být o to sladší, že se skalp týmu USA narodil v Air Canada Center, kde je Michálek momentálně doma. "Ale já to takhle nebral. Hrál jsem za Čechy, to jsem si strašně užíval. V týmu byl brácha, přijeli rodiče. Nádhera," povídá upřímně. Výhra nad USA znamená určitou náplast na předchozí dvě porážky. Ale byla to dřina!  "Amíci hráli hodně do těla, mají také svoji hrdost. Vzali to vážně." Také proto došlo k několika potyčkám. "Ale na to jsme byli připraveni," usměje se.

Milan Michálek zažil v národním týmu hodně velkých mačů. Možná životní sehrál ve čtvrtfinále mistrovství světa 2012, kdy vítěznou trefou vyřadil domácí Švédy a reprezentaci poslal do semifinále. Vynikající bojovník si jednou určitě rád vzpomene i na duel s Američany v Torontu. Dal jim dva góly a vydatně přispěl k jejich porážce. "První byl náhoďák, dotlačil jsem to tam tělem. Druhý byl pěkný. jsem za něj rád," říká o trefě ze 37. minuty, kdy nádherně poslal puk k tyči branky Bena Bishopa po nahrávce od Aleše Hemského.

Jednou skóroval i brácha Zbyněk, jenže podle Milana spíš náhodou. "On to určitě nahrával," směje se někdejší hráč San Jose nebo Ottawy. Štastný byl za oba, i za vítězství. Jakmile však uslyšel dotaz na zhodnocení celého turnaje, obličej zakabonil. "Mrzí nás zápas s Týmem Evropy, možná nás stál postup. Škoda, že jsme nezvládli prodloužení. Bylo to padesát na padesát, měli jsme šance, ale nic nám tam nespadlo," lituje. Zřejmě se projevila úvodní vysoká porážka s Kanadou. "Asi ano. V přípravě jsme hráli dobře, ale po prvním zápase pak trošku zakřiknutě," dodává.

Milan Michálek má nyní před sebou krátké volno, pak se zapojí do kempu Toronta před novou sezonou. Především je ale ve velkém očekávání, s manželkou se těší na narození druhého potomka. "Termín jsme už měli, rodit budeme každým dnem. Je dobře, že budu ženě nablízku. A že jí mohu pomoci," povídá závěrem.


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz