Skalica se topí v dluzích. Neodehraje dva zápasy a hrozí jí konec v soutěži

Foto: fb.com/hk36skalica

V kritické situaci se ocitl slovenský klub ze Skalice. Tamní organizaci sužují vážné ekonomické problémy, kvůli kterým byl tým nucen odpískat dva následující zápasy. Skaličtí hokejisté tak neodcestují k pátečnímu utkání do Košic a nenastoupí ani v neděli na ledě Piešťan. Oba duely skončí podle pravidel kontumačním výsledkem 5:0 pro domácí celky. Skalickému klubu tak reálně hrozí i vyhazov z extraligy.

HokejkaSHOPvanoce

Stačí, pokud by Skalica vynechala byť jen jeden další zápas, a bude automaticky z nejvyšší soutěže vyřazena, což se v její historii ještě nestalo. Naopak nedávno se podobný případ stal v první slovenské lize. Z ní muselo odstoupit Humenné kvůli poškozené střeše tamního stadionu.

„Zápasy proti Košicím a Piešťanům neodehrajeme. V tuto chvíli nemůžeme hráčům garantovat splnění jejich ultimáta, které bylo stanoveno na 7. února. Vedení klubu jim proto dalo možnost zaujmout stanovisko a jejich rozhodnutí je, že do Košic ani do Piešťan nevyrazíme,“ řekl pro oficiální web Skalice generální manažer klubu Tibor Martinčič.

Vítr jim odvál hokej! Slovenský klub přišel o stadion a odstoupil ze soutěže »

Celkové dluhy Skalice, kde je hokej organizován už od roku 1936, se podle dostupných informací pohybují kolem tří milionů eur. Navíc klub musí do neděle 7. února uhradit závazek ve výši 68 000 eur. O pomoc požádali zástupci klubu v těžkých časech také město. „Rozhodně mám zájem, aby se tady hokej na určité úrovni hrál, ale město nemá možnost financovat klub v tom objemu, jakém klub HK 36 požadoval,“ uvedl primátor Skalice Ľudovít Barát na stránkách slovenského hokejového svazu.

Tým Skalice je v tabulce extraligy na desáté příčce před slovenskou reprezentační dvacítkou. Budoucnost klubu je nejistá, a tak lze očekávat čistku v kabině. Hráči dostali volnou ruku při hledání nového angažmá. Nejdříve se s nimi sejdeme v pondělí dopoledne, kdy budou zveřejněny další informace a postupy,“ dodal Martinčič.

Problémy skalického klubu se přímo dotýkají také někdejšího vynikajícího útočníka a nynějšího trenéra týmu Romana Šimíčka, který přišel na střídačku slovenského výběru loni v říjnu, a řady českých hráčů. V týmů působí brankář Michael Ďuriš, obránci Jindřich Barák, Jan Novák, Jan Polata a útočníci Pavel Brendl s Václavem Rezkem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz