Sjezdovka a pak trénink pod Mlejnkem. Kouč dvacítky se vrátil do Varů

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

Letní příprava asi nikoho moc nebaví, trenéři se tak snaží mládežníkům dřinu alespoň trochu zpestřit. V Karlových Varech k tomu využili i současného kouče reprezentační dvacítky.

Fanshop národního týmu

Ještě předtím ale junioři Energie vyrazili na tradiční čtyřdenní soustředění na Boží Dar. Při třech jednotkách denně si museli hrábnout na dno, aby je kouč Václav Eismann poznal z té – pro něj – správné stránky.

„Myslím si, že soustředění mělo velký vliv na formování interpersonálních vztahů, protože hráči si mezi sebou velmi dobře vzájemně pomáhali v opravdu těžkých podmínkách a situacích,“ liboval si Eismann v rozhovoru pro klubové stránky.

„Když jsme trénovali na sjezdovce, tak ten trénink byl hodně charakterní, tam se tam dostávali do stavu, kdy nevěděli, co je za den, ale zvládli to opravdu se ctí. Přesto bych chtěl vypíchnout jméno Honzy Botoše, který má za sebou strastiplný životní příběh. Klobouk dolů, co tady předvedl,“ pochválil osmnáctiletého útočníka.

Nejen Eismannovi a jeho svěřencům se při pohledu na termínovou listinu pro nový ročník jistě orosilo čelo. Karlovy Vary budou chtít dojít co nejdál, a v takovém případě klidně mohou hrát až do konce dubna.

Asi tak není potřeba zdůrazňovat, jak moc se bude hodit hluboký fyzický fond... „S ohledem na sezonu jsme sledovali projevy a chování hráčů ve chvílích, kdy si museli sáhnout na dno, a to nás obohatilo. Věřím, že náš apel směrem k mužstvu, kterým směrem se v sezoně potřebujeme ubírat, zabral, a budeme z toho těžit,“ hlásil trenér energetiků.

Po návratu nechal svým hráčům dva dny volno, od té doby Západočeši už hrají i přípravné zápasy. Mezi to ale vklínili i jeden speciální trénink. Navštívil je totiž kouč reprezentační dvacítky Karel Mlejnek, který to v místní aréně samozřejmě moc dobře zná.

„Do Karlových Varů se vždy velmi těším. Myslím si, že Karlovy Vary jsou klub, kdy především v mládeži dělají každý rok pokroky. Investují nejen do kvalitního hráčského materiálu, ale hlavně do servisu mladým hráčům, ať už se to týká lidského faktoru v podobě realizačního týmu. Jsou to věci, které klubu velmi napomáhají,“ vzkázal Mlejnek.

V lázeňském městě odtrénoval víc jak deset let, přes Liberec se pak odrazil i k seniorské reprezentaci a jakmile skončil v Sokolově, naplno přebral tu juniorskou. Teď vedl mladíky s éčkem na prsou alespoň v jednom tréninku.

„Musím říct, že kluci byli velmi koncentrovaní, a to jak na mítinku, který rozhodně nebyl krátký, tak i na ledě. Juniorský tým je teď ve fázi, kdy se věnují především ofenzivním dovednostem. Trénink jsme tak zaměřili spíše ofenzivně na přechod modré čáry,“ popsal.

I sám Eismann se snaží hokejistům předávat zkušenosti z mezistátní scény, nabyté u mladších reprezentací, ale proč nevyužít kolegu z „vyšších míst“?

„Karlovy mezinárodní poznatky jsou vždy cenné, protože má možnost sledovat špičkové hráče juniorské kategorie. Když věci, které se dějí na mezinárodní scéně, ještě dokáže potvrdit našim hráčům, pro které je důležité, že to slyší i od někoho jiného, tak si myslím, že to může přinést ukotvení toho návyku, který sledujeme v tréninku,“ liboval si Eismann.

A v neposlední řadě se přidává i faktor motivace. Před trenérem dvacítky se každý chce ukázat v tom nejlepším světle. „Jsou tu takoví, kteří určitě chtějí atakovat mládežnické reprezentace. Když přijede trenér juniorské reprezentace, tak si myslím, že je to pro hráče jednoznačné plus,“ dodal kouč juniorky na webu hokejkv.cz.

Poprvé od šampionátu v Kanadě se tak s Mlejnkem potkal na jednom ledě gólman Jan Bednář, jenž strávil druhou polovinu ročníku v quebecké lize. Jiní hráči z Karlových Varů na první kemp dvacítky nemají zamířit, jen mezi náhradníky figuruje další brankář Patrik Hamrla. O šanci ale můžou bojovat dál.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz