Šimek je benátecký diamant, ví Salanský. Titul Liberce je pro nás třešnička

Budoucnost prvoligového hokeje v Benátkách nad Jizerou se řešívala sezonu od sezony. „Poté, co jsme loni razantně snížili rozpočet, jsme se o tom tentokrát vůbec nebavili. Cesta, kterou jsme nastavili, by mohla fungovat ještě dlouho," říká Bartoloměj Salanský, generální manažer středočeského klubu.

Fanshop

Co se vám vybaví, když se řekne sezona 2015/2016?
Pro nás to byl svým způsobem zlomový ročník, protože k nám začali chodit také hráči Sparty a Mladé Boleslavi. Byl to jeden z důležitých kroků. Vyplatil se a budeme ho následovat i příští rok.

Proč podle vás nevyšel postup do play off?
Náš tým má v soutěži trochu jinou roli. Nemáme ambice jako České Budějovice, Jihlava, Slavia nebo Kladno. Byli jsme jediná oficiální farma v lize a snažíme se především připravit hráče pro Bílé Tygry. Dáváme přednost mladým, a tím pádem nezkušeným hráčům. To je důvod, který nás trošku brzdí v cestě nahoru. O play off musíme každý rok tvrdě bojovat.

Je něco, co byste nyní jako manažer udělal jinak?
Nemám pocit, že bychom udělali něco špatně a měli příští sezonu dělat jinak. Snad jen, že bychom rádi dali šanci ještě více mladším hráčům, kdyby to šlo.

„Kdyby nebyli Bílí Tygři, nebyly by ani Benátky. Tak malý klub by první ligu finančně neutáhl."

Co vás v uplynulé sezoně potěšilo?
Začátek ročníku se nám povedl velmi dobře, patřili jsme k překvapením soutěže. Poté jsme byli trochu v krizi, což bylo dané, jak už jsem zmiňoval, mladým kádrem. Zkušenosti jsou v mužském hokeji důležité.

Co říkáte na úspěch partnerského Liberce?
To je pro nás velká třešnička. Já jsem Liberečák tělem a duší, měl jsem radost. Cesta k titulu byla hodně dlouhá, ale myslím si, že si jej zasloužil. Před kluky smekám. Vyplatila se přestavba a všechny věci okolo. I my v Benátkách jsme svou roli splnili – dodali jsme hráče, kteří si pak zahráli i ve finále. Takže pro nás velký úspěch. A kdyby nebyli Bílí Tygři, nebyly by ani Benátky. Tak malý klub by první ligu finančně neutáhl.

Určitě vás potěšily výkony klubového odchovance Radima Šimka.
Radim je benátecký diamant. Můžeme se jím chlubit – je to vynikající hokejista a zadruhé vynikající člověk. Když bude pokračovat v cestě, kterou si nastavil, tak si myslím, že ta cesta bude hodně vysoko.

Budoucnost prvoligového hokeje v Benátkách se řeší vždy sezonu od sezony. Jak rychle se rozhodlo letos?
Poté, co jsme loni razantně snížili rozpočet, i za přispění Sparty a Mladé Boleslavi, jsme se o tom tentokrát vůbec nebavili. Cesta, kterou jsme nastavili, by mohla fungovat ještě dlouho.

Jak bude spolupráce se Spartou a Mladou Boleslaví vypadat letos?
Na stejné bázi jako loni – v mužských manšaftech je těžké se prosadit a kluci potřebují někde dostat šanci. Pokud budou mít v Boleslavi a na Spartě hráče na hraně sestavy, rádi je u nás přivítáme.

„Nebude to jednoduché, my se s tím ale pereme každý rok. Každý rok dáváme tým určitým způsobem dohromady. Takže nic nového."

Na prozatímní soupisce je brankář Aleš Stezka. Vrací se do Česka a posílí Benátky?
V tomto případě ještě není rozhodnuto.

Figuruje na ní také jméno Daniela Špačka. Znamená to, že se ho podařilo udržet?
Zatím není podepsaný v podstatě nikdo. Bojuje se o místo v sestavě a všichni jsou na stejné čáře. Kádr pro ligu tedy ještě není znám.

Po sezoně odešlo několik zkušených hráčů – Ulrych, Říha, Kajínek nebo Pletka. Nebojíte se, že to bude až moc citelné oslabení?
Co se týče Petra Ulrycha nebo Davida Kajínka, byla to tak trochu jejich volba. Chtěli se prosadit do A-mužstva, to se jim ale letos až tolik nedařilo. Teď jdou zkusit štěstí jinam. Věřím, že se jim bude dařit, a třeba se zase vrátí do Liberce, už s nově získanými zkušenostmi. Každopádně to nebude jednoduché, my se s tím ale pereme každý rok. Každý rok dáváme tým určitým způsobem dohromady. Takže nic nového.

„Přivítali bychom, kdyby se zavedl status farmy, která by byla chráněna proti sestupu."

Filip Pešán uvedl, že by byl rád, kdyby měly Benátky jako farma ochranu před sestupem. Máte stejný názor?
Ano, přivítali bychom, kdyby se zavedl status farmy, která by byla chráněna proti sestupu. V rozhodujících momentech zápasů a sezony se jinak sahá po zkušenějších hráčích. A mladí kluci, ať chceme nebo nechceme, jdou stranou.

Je farmaření směrem, kterým by se podle vás měla WSM Liga ubírat?
Myslím si, že ano. Sníží se například rozpočty. Na druhou stranu plně chápu a respektuji města, která mají ambice postoupit.

Radim Šimek je odchovancem Benátek nad Jizerou. Za mateřský klub si naposledy zahrál v sezoně 2014/2015. Letos přivezl do nejmenšího města WSM Ligy pohár pro vítěze Tipsport extraligy. Nastoupil také na mistrovství světa.

Radim Šimek je odchovancem Benátek nad Jizerou. Za mateřský klub si naposledy zahrál v sezoně 2014/2015. Letos přivezl do nejmenšího města WSM Ligy pohár pro vítěze Tipsport extraligy. Nastoupil také na mistrovství světa. | Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

Dále čtěte:

MOST: » Liga v Mostě zůstane, říká Slavíček. Chce zapracovat na návštěvnosti
HAVÍŘOV: » Rimmel: Jednáme se Semanem. Laco zůstává, Meidl s otazníkem
MOTOR: » O Straku máme zájem, říká Bednařík. Na návrat Kutláka to nevypadá
TŘEBÍČ: » Horší časy nepřicházejí, říká Čapek. Třebíč propojí herní systém s Brnem
PŘEROV: » Je důležité, aby zůstal Klimeš, ví Svoboda. Jedná s Pláškem
PROSTĚJOV: » Vykoukal otevřeně o rozhodčích a systému: Nutí brát cizince
ÚSTÍ N/L: » Čaloun: Děti mají sportovat, ne čučet do mobilu a trávit dny na Facebooku
KLADNO: » Patera: Sháníme typy pro play off. To letošní nám krutě nevyšlo
LITOMĚŘICE: » Parta mě strašně zklamala, říká Tvrzník. Spousta věcí se musí změnit
SLAVIA: » Trh s hráči je pokřivený, říká Bukač. Raději by dal práci domácím

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz