Šidlík po první trefě šokoval. V Jihlavě se sám vykoupil, aby mohl do Vítkovic

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

3. listopadu 2018, 11:11

Adam Bagar

Na první branku ve vítkovickém dresu čekal až do šestnáctého zápasu, ale načasoval ji skvěle. Obránce Petr Šidlík rozsekl vyrovnanou bitvu s Mladou Boleslaví 31 sekund před koncem a byl za hrdinu.

partneři českého hokeje

Rasty Dej mi to dal super zpoza brány. Střílel jsem z první, nic jsem neviděl. Jenom to, kde je zhruba brána. Snažil jsem se trefit první tyčku a nahoru, protože gólman byl dole. Naštěstí puk prošel, i když jsem toho příliš neviděl,“ popisuje klíčovou trefu večera.

Petr Šidlík v předchozích duelech zapsal do statistik pět asistencí, teď dal svůj premiérový gól, navíc vítězný v čase 59:29 a zářil radostí. „Jsem spokojený. Myslím, že lepší zápas jsem si snad ani nemohl přát. Mám z toho radost,“ přiznává čtyřiadvacetiletý hokejista.

Lepší zápas jsem si ani nemohl přát, září Šidlík

Chvíli předtím Vítkovice ubránily dvouminutové oslabení tři na pět, což byl jednoznačně klíč k úspěchu. „Je to tak, zvládli jsme to. Parádně jsme to ubránili. Byl to podle mě nejdůležitější moment celého utkání,“ má jasno Petr Šidlík po vydřeném triumfu 3:2.

„Co můžu říct sám za sebe, byl to šíleně těžký zápas, šílený na bruslení. Boleslav hrála výborně a častá oslabení nám vůbec nepomáhala, ale o to jsou pro nás tři body cennější.“ Ostravané se radovali už potřetí v řadě, poskočili na čtvrté místo vyrovnané tabulky.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Petr Šidlík - autor vítězné branky půl minutky před koncem = ⛑???#hcvitkovice #VITvMBL #TELH

Příspěvek sdílený HC VÍTKOVICE RIDERA (@hcvitkovice),Lis 2, 2018 v 12:12 PDT

„Je to stejně jako na začátku ligy, takže super. Doufám, že v tom budeme pokračovat. Čím víc vítězství, tím lépe,“ culí se Šidlík, který si zatím angažmá ve Vítkovicích užívá. „Je to tady super, za mě jen samé klady. Jsem rád, že můžu být v týmu,“ dodává obránce.

Ten v létě hodně usiloval o to, aby si za Vítkovice zahrál. „Někdo něco říkal, jo? Když jsem měl po sezoně nějaké nabídky, tak jsem byl fakt moc rád, že přišla i z Vítkovic,“ říká Šidlík, který se dokonce v Jihlavě sám vykoupil ze smlouvy, aby mohl v klubu působit.

„Šidlo hraje od začátku perfektně, navíc dobře zapadl do naší party. Myslím, že je to dobrá posila.“

„Je to tak, ale to by tady asi udělal každý. Bohužel jsou nějaké přestupní tabulky, které platí, tak jsem neviděl jiné východisko a investoval sám do sebe, než abych koupil nějaký byt,“ líčí Šidlík. A byla to zřejmě dobrá investice, ve Vítkovicích podává kvalitní výkony.

„Šidlo hraje od začátku perfektně, navíc dobře zapadl do naší party. Myslím, že je to dobrá posila,“ pokyvuje vítkovický kapitán Jan Výtisk, který má zpět zelenou helmu pro největšího extraligového bojovníka. Svou roli potvrdil získanými 14 RI body i proti Bruslařům.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz