Sharks chystají MEGA smlouvu pro Karlssona. Bude to stačit?

Foto: nhl.com

Eriku Karlssonovi skončí posledním červnovým dnem smlouva v San Jose a stane se volným hráčem. Právě švédský obránce má být hlavním tahákem letošního přestupového trhu.

HokejkaTV

Nebo to bude jinak?

Sharks totiž chtějí devětadvacetiletého beka udržet – a dalo by se říct, že za každou cenu.

San Jose chystá pro ofenzivní superstar nabídku, která by z Karlssona udělala nejlépe placeného beka v NHL. Dosud nejvyšší smlouvu má Drew Doughty, jenž zatěžuje platový strop Los Angeles 11 miliony dolarů. 

Uznávaný zámořský novinář Elliotte Friedman tvrdí, že chystaný kontrakt pro Karlssona bude podobný, ne-li vyšší. 

Otázkou je, zda Karlsson – navzdory astronomické cifře – ještě dva týdny nepočká. Pak by se totiž mohl přehrabovat nabídkami i od konkurence. A je jasné, že také ostatní týmy mu mohou nabídnout podobnou částku jako Sharks.

Po přestupu z Ottawy odehrál Karlsson za Sharks v součtu s play off 72 utkání s bilancí 5+56. Nebyla to z jeho strany úplně optimální sezona, při bránění občas udělal hrozivou minelu. Jeho dřívější výkony u Senators ale byly fenomenální – však také dvakrát vyhrál Norris Trophy pro nejlepšího obránce NHL. 

Pokud by v San Jose zůstal, kalifornský celek by se dostal do velkých potíží s platovým stropem. Už teď totiž mají velký cap hit jiní zadáci: Brent Burns (8 milionů) a Marc-Édouard Vlasic (7 milionů). 

Karlsson je ale holt Karlsson...

Foto: nhl.com

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz