Sezona Valašského Meziříčí: chyběla výsledková vyrovnanost

Foto: hcvm.cz

5. dubna 17:11

Michal Hladký

Valašské Meziříčí nebude psát na minulou sezonu oslavné texty, o propadák se však také nejednalo. Bobři uměli porazit kohokoliv, jenže i s kýmkoliv prohrát. Co za to mohlo?

Chance liga na Hokejka TV

Valašské Meziříčí má za sebou další sezonu, ve které bylo schopné konkurovat těm nejlepším týmům. Bobři ve vyrovnané skupině Východ obsadili konečnou pátou pozici, ve zrušeném play off však po třech zápasech s Hodonínem prohrávali 1:2. 

Na konci ledna Valaši změnili hlavního trenéra, po vzájemné dohodě opustil celek Jan Weintritt a jeho pozice se ujal Josef Doboš. Výsledkově se nějak razantně výkony Bobrů nezvedly, podle všeho však měla tato změna kladný přínos.

Jedna z věcí, která Bobry trápila do ledna, byla častá nevyrovnanost výkonů. Valašské Meziříčí bylo schopno vyhrát čtyři utkání v řadě, pak ovšem stejnou sérii obdržet ve svůj neprospěch. Nejspíše jeden z impulzů pro to, aby došlo ke změně na postu trenéra, bylo i utkání proti trápícím se Moravským Budějovicím, ve kterém Valaši prohráli 1:5.

Na tom, zda by se dala tato sezona hodnotit pozitivně, by mělo největší vliv play off proti Hodonínu. To se ovšem nedohrálo, za tohoto stavu tedy lze jen těžko bilancovat. 

Foto: FB HC Bobři Valašské Meziříčí

Pozitiva sezony 

Zapracování odchovanců. S tímhle faktorem má problém spousta druholigových týmů, ve kterých byste hledali nějaké odchovance marně. Vypadá to, že Šimonu Kuchaříkovi a Tomáši Andrisovi se ale podařilo začlenit do A-mužstva. Tedy alespoň jejich výkony napovídají tomu, že by se v kádru Bobrů měli objevit i v následující sezoně. K tomu se Andris blýskl nevídaným gestem fairplay, když v jednom ze zápasů odvolal svůj gól. Více jsme psali ZDE.

Silná brankářská dvojice. Na gólmany se mohli Valaši spolehnout. Jednatřicetiletý Jiří Slovák odchytal 29 zápasů, ve kterých obdržel průměrně 3,08 gólu. O jedenáct let mladší David Sachr stál mezi třemi tyčemi 14krát, přičemž disponoval průměrem 2,48. 

Silný útok. Útočná formace ve složení Vaněk, Seidler a Dvořák spolu nastupuje už třetí sezonu. A bylo to znát: z celkových 133 gólů zařídila hned 57.

Foto: Facebook HC Bobři Valašské Meziříčí

Negativa sezony 

Špatné přesilovky. Procentuální využití přesilových her měli Bobři strašlivé – 13,4 % bylo druhé nejhorší číslo v celé východní skupině. 

Nízká návštěvnost. Tohle pro nás není příliš pochopitelné. Bobři hrají pohledný hokej, který konkuruje předním týmům v soutěži. Přesto je průměrná návštěvnost nejnižší v celé 2. lize Východ – 293. 

Nevyrovnané výkony. Tohle hlavně platí spíše pro část do Nového roku, kdy byly výkony Bobrů často jak na houpačce. Série výher střídaly série proher, což se potom logicky podepíše jak na psychice hráčů, tak na postavení v tabulce. 

Foto: zimnistadiony.cz

Hráč sezony podle hokej.cz — Rostislav Vaněk 

Adeptů na vítězství v této anketě bylo několik, nakonec ale zvítězil Rostislav Vaněk, nejproduktivnější hokejista Valašského Meziříčí (20 gólů a 23 asistencí). Dosti tomu napomohlo i to, že se na rozdíl od svých spoluhráčů z útoku nezranil, a tak mohl svému týmu vypomoct i v play off. 

Foto: hcvm.cz

Průměrná návštěvnost: 294

Nejproduktivnější útočník: Rostislav Vaněk, 43 bodů (20+23)

Nejproduktivnější obránce: Jiří Běhal, 16 bodů (3+13)

Nejlepší střelec: Petr Seidler (21 branek)

Nejvíce asistencí: Rostislav Vaněk (23 asistencí)

Nejvíce trestných minut: Rostislav Vaněk (48 minut)  

Nejmladší hráč: Jakub Málek (17 let)

Průměr obdržených gólů na zápas: Jiří Slovák (3,08), David Sachr (2,48), Jakub Málek (3,31)

Celkové skóre: 138 vstřelených a 123 obdržených branek 

Procentuální využití přesilovek: 13,4  %

Procentuálně počet ubráněných oslabení: 84,8 %

Celkový počet trestných minut: 424 minut 

Konečné umístění: 5. místo (64 bodů)

Sezona obrazem

Foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz

Foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz

Foto: hcvm.cz

Foto: hcvm.cz

Foto: dracisumperk.cz

Foto: hcvm.cz

Foto: hcvm.cz

Foto: hcvm.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz