Sezona Řisut? Spokojenost. Všichni přijali svou roli, hodnotí Jäger

Foto: Facebook HC Řisuty

15. března 2020, 18:22

Pavel Mandát

Řisuty prožily dobrou sezonu. Velkou měrou se na tom podílel také náročný trenér Michal Jäger, který dokázal mladému týmu vštípit řád a disciplínu. Jak se lodivod Buldoků za soutěžním ročníkem 2019/2020 ohlíží?

O Kapku lepší hokej

Druholigové Řisuty prožily do značné míry přelomovou sezonu. Tým, jemuž velí zkušený kouč Michal Jäger se totiž musel vypořádat s částečnou generační obměnou. Ta se ale nakonec podařila. Buldoci měli sice slabší rozjezd, nakonec však obsadili v tabulce základní části skupiny Sever solidní páté místo, což jim po několikaleté odmlce zajistilo postup do play off. V něm se Středočeši postavili Děčínu, jenže série měla vzhledem k dramatickým událostem posledních dní jepičí život.

I tak jsou ale v Řisutech se soutěžním ročníkem 2019/2020 spokojeni.

„Začátek sezony se nám úplně nepovedl. Mělo na to vliv také neseriózní jednání některých domluvených soupeřů, kvůli kterému jsme odehráli jen čtyři přípravná utkání,“ vrací se Jäger v rozhovoru pro hcrisuty.cz k letní dřině, která je na počátku každého hokejového koloběhu.

„Začátek sezony se nám úplně nepovedl. Řada hráčů si na soutěž teprve zvykala."

Dále pak bývalý trenér Klášterce nad Ohří zmiňuje nezkušenost svého týmu. Řada hráčů letos absolvovala první sezonu v dospělém hokeji, což se zákonitě muselo někde projevit. Rčení, že žádný učený z nebe nespadl totiž platí i v hokeji.

„Pro mnoho našich hráčů byla tato sezóna jejich premiérovou ve druhé lize. Prakticky až do konce listopadu si nově příchozí hráči na tuto soutěž zvykali. Do týmu bylo potřeba „napumpovat“ systém hry, kterému borci uvěřili,“ popisuje Jäger na klubových stránkách styl práce s mladými hokejisty.

Zlom přišel během prosince...

„Od prosince jsme začali pravidelně bodovat, což se zároveň projevilo na stoupání tabulkou. Základem zlepšených výsledků bylo, kromě ustálené sestavy, dodržování nastaveného systému,“ říká Jäger.

„Zlom přišel během prosince, kdy jsme začali pravidelně bodovat."

Velký podíl měla na optimalizovaných výkonech také zlepšená forma zkušenějších hráčů. Do staré dobré pohody se postupně dostal řízný Petr Patyk. Ten se sice na začátku sezony neprobojoval do kádru prvoligové Třebíče, v Řisutech ale dokázal opět řádit. Však také opanoval klubové pořadí produktivity, když nastřádal 54 kanadských bodů (24+30).

Foto: Facebook HC Řisuty

Další vítaný návrat připravil Řisutům Vincent Keszi. Odchovanec kladenského hokeje měl sezonu původně odehrát v Táboře, nakonec se ale i on vrátil do známého prostředí. Chcete vyčíslit, jak důležitý byl pro Buldoky jeho comeback? Keszi týmu přinesl 37 kanadských bodů (11+26).

Dařilo si i dalším borcům Zmiňme Romana Formánka nebo Dominik Danova. Nedílnou součástí úspěšného koktejlu pak byly také zahraniční akvizice. Třeba rodilý Rus s českým občanstvím Michail Potekhin, popřípadě Japonec Yuva Okegawa.

„Mrzí mě, že jsme si s Děčínem nemohli zahrát ještě alespoň o jeden zápas víc."

K nim se těsně před koncem přestupového období přidal ještě děčínský bombarďák Zdeněk Petráš. Jeden z nejproduktivnějších hráčů celé druhé ligy zamířil do Řisut v rámci hostování.

Ironií osudu je, že v play off se Petráš postavil právě „svému“ Děčínu. Vyrovnaná série už ale vítěze nepoznala. „Mrzí mě, že jsme si díky okolnostem, které nás všechny negativně ovlivnily, nemohli zahrát alespoň jedno utkání s Děčínem navíc,” neskrývá v interview pro klubový web Jäger své zklamání.

A co bude podle šéfa tamní střídačky klíčem k tomu, aby Buldoci dokázali navázat na letošní výkony také příští rok? „Myslím si, že základem úspěchu bude udržet tým pohromadě. Nechci jmenovitě nikoho vyzdvihovat, protože všichni postupem času přijali svou roli v celku a pro úspěch celá smečka udělala maximum,” uzavírá Jäger.   

Foto: Facebook HC Řisuty

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz