Sezona Písku: Nová image úspěch nepřinesla

Foto: Facebook IHC Králové Písek

29. března 19:30

Pavel Mandát

S novou píseckou image lepší výsledky nepřišly. Králové můžou být rádi, že se ve skupině Střed letos objevil čínský experiment. Jinak by se na jejich sezonu pohlíželo ještě mnohem kritičtěji.

partneři českého hokeje

Hokejový Písek se pro letošní sezonu rozhodl významně změnit svou image. Jihočeši totiž klub přejmenovali, a navíc začali oblékat zbrusu nové dresy. Tyto novoty však lepší výsledky nepřinesly. O tom, jaký bude letošní ročník v podání Králů ledacos naznačil už jeho úvod. Svěřenci trenéra Herra do něj totiž pravou nohou rozhodně nevstoupili.

Z prvních sedmi zápasů vyválčil soubor od řeky Otavy dietní porci tří mistrovských bodů. Jedna porážka a jedna výhra v nastaveném čase skutečně neoslnily. Zvlášť když ono zmíněné vítězství za dva body mělo dost hořkou pachuť. Králové jej dosáhli v utkání proti Číně, která tak získala svůj jediný bodík v soutěži. Takový triumf zkrátka nechcete.

Ani v další části ligy se na lepší zítřky neblýskalo. Písecký tunel byl jednoduše řečeno temný a hodně dlouhý. Světlo na jeho konci byste možná nenašli ani s rozsvícenými reflektory.

Chcete důkaz? Králové letos odešli coby vítězové z ledu pouze devětkrát. Navíc z této porce bylo hned šest triumfů získáno proti čínskému Golden Dragon, což se při vší úctě nedá brát jako měřítko herní kvality. Nikoho proto asi nepřekvapí, že se Písek do letošního play off nepodíval. Vyřazovací boje mu navíc byly vzdálený opravdu výrazně. V řeči čísel činilo písecké manko 25 bodů. Vskutku luxusní náskok pro šestý David Servis.

Jedním z důvodů mizerných výkonů byla v podání Jihočechů stoprocentně nezkušenost. V jejich kádru se totiž stabilně neobjevoval ani jeden hokejista starší třiceti let. Srovnejte si to s mužstvem šestého David Servisu, který si pro sebe uzmul poslední vstupenku do vyřazovacích bojů. Servismani se mohli opřít hned o několik ostřílených borců. Jmenujme si Tomáše Vaka s Vladimírem Sičákem. Opomenout nelze ani výpomoc Václava Prospala, byť ta byla pouze epizodního charakteru.

Nic to nemění na faktu, že Písek takové persony zkrátka postrádal. A to je v soutěži, kde téměř každý celek těmito hráči disponuje velký handicap. Vedení oddílu si to uvědomuje. Předseda výkonného výboru Lukáš Tramba by to chtěl vyřešit angažováním jednoho zkušeného útoku. V tomto duchu se alespoň nese jeho vyjádření na oficiálních stránkách klubu. Budou na něj ale peníze? To je v této ekonomický turbulentní a nestálé době klíčová otázka.

Nejen pro Písek…

Místní managment letos operoval s rozpočtem ve výši bezmála 1.5 milionu. S ohledem na příští ročník by jej chtěl navýšit alespoň o milion. Výsledek této nelehké mise zřejmě rozhodne o tom, zda budou na jihu Čech moci vzhlížet k lepším zítřkům.

Foto: Facebook IHC Králové Písek

Pozitiva sezony

Elitní útočné trio. Útočná vozba Králů si letos nevedla špatně. Největší zásluhu na tom měla především tři jména. Lukáš Bednařík, Daniel Arnošt a David Matějka byli schopni pravidelně bodovat. První jmenovaný strávil v Písku celou sezonu, zbylí dva dorazili na jih Čech v jejím průběhu, přičemž u obou se jednalo u pomyslný jackpot.  Extáborský Matějka a bývalý forvard Nymburka Arnošt okamžitě zapadli. Jen škoda, že se k nim pravidelněji nepřidávali i další hráči.

Nová image. Písek si pro letošní sezonu připravil obměněnou image. Ta spočívala v novém názvu, a především pak v nových dresech, které se alespoň podle nás rozhodně povedly.

Solidní zásoba mladých pušek. V Písku letos pracovali s velmi mladým hráčským materiálem. Výsledky to sice nepřineslo, perspektivu do budoucna však ano. Řada z mladíků se totiž jevila solidně, přičemž pokud je vedení klubu udrží pohromadě, budou mít u Otavy zajímavý základ do dalších let.

Negativa sezony

Výsledky? Letos rozhodně ne Tohle je základní ukazatel sezony pro každý tým. Máme na mysli výsledky, počet bodů a umístění v tabulce. Ani v jednom měřítku Písek letos opravdu neprospěl. Nebýt nekonkurenceschopného čínského experimentu, pohlíželo by se na letošní sezonu Jihočechů zřejmě ještě mnohem kritičtěji. Byli by to totiž právě oni, kdo by zaujal pozici otloukánků skupiny Střed. Kvalita prostě chyběla.

Spousta inkasovaných gólů. V lese je hodně stromů, v moři zase hodně vody… No a v brance Písku letos skončilo hodně puků. Konkrétně 228. Nedobrá vizitka pro obranu i brankáře. Oba posty budou muset Králové zpevnit, jinak se z místa nehnou.

Tři dvouciferné příděly. 2:10, 1:11, 1:12. Ne, tohle není skóre z házené, nýbrž finální podobá tří dvouciferných debaklů, které letos svěřenci trenéra Herra inkasovali.  Jde o pověstnou poslední kapku v píseckém poháru zmaru s názvem sezona 2019/2020.

Hráč sezony podle hokej.cz – Daniel Arnošt

Přišel, viděl, oslnil. Přesně takhle by se daly charakterizovat letošní výkony Daniela Arnošta. Pětadvacetiletý útočník dorazil do Písku po nevydařeném startu sezony a hned začal řádit, jako obávaná černá ruka. Odchovanec mladoboleslavského hokeje sehrál u řeky Otavy 28 zápasů (21+16). Po zásluze mu tak náleží titul Hráč sezony.

Foto: Petr Eliáš, ihcpisek.cz

Nejproduktivnější hráč: Lukáš Bednařík (15+33)

Nejproduktivnější obránce: Vladimír Hanus (9+19)

Nejlepší střelec: Daniel Arnošt (21 branek)

Nejlepší nahrávač: Lukáš Bednařík (33 asistencí)

Brankářská jednička: Richard Kříž (5.88)

Pár slov na závěr: Nová image úspěch nepřinesla. Tak by se dalo v krátkosti popsat letošní počínání Písku. Králové mají co napravovat. Jihočeské město, které dříve působilo i ve vyšších soutěžích si lepší výsledky určitě zaslouží. Přijdou za rok? Toť otázka. Pokud se klubovému vedení podaří udržet Daniela Arnošta, Lukáše Bednaříka a Davida Matějku, tak by mohly. K nim ale bude třeba přidat ještě další nadstavbu, obzvláště v defenzivně a brankovišti. Tam bota tlačí nejvíc.

Sezona obrazem

Foto: Facebook IHC Písek

Foto: FB: IHC Králové Písek

Foto: Facebook IHC Králové Písek

Foto: Facebook IHC Králové Písek

Foto: Facebook IHC Králové Písek

Foto: Facebook IHC Králové Písek

Foto: Petr Eliáš, ihcpisek.cz

Foto: Facebook IHC Králové Písek

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz