Sezona HC Univerzita Palackého v Olomouci: Super start i krutý pád

Foto: univerzitnihokej.cz

Univerzita Palackého zažila snový start do první sezony Univerzitní ligy ledního hokeje, ale v novém kalendářním roce 2020 přišel tvrdý pád a zároveň propad až na šestou příčku. Na Hané se ale uspořádal speciální zápas pod širým nebem, který ovládli Akademici.

O Kapku lepší hokej

Hanáci vstoupili do ročníku velmi dobře, když si podmanili hned první střetnutí na ledě extraligových Vítkovic proti BO Ostrava Vítkovice Steel. Pouze jednou za celou základní část došlo jejich utkání do prodloužení. Bylo to v říjnu proti brněnské Masaryčce. Olomouc dokonce zvládla otočit nepříznivý vývoj ve druhém kole proti Ostravě, kdy prohrávala 1:5, ale vytrvalým tlakem se prostřílela k vítězství 9:6.

Přes Vánoce se forma Olomouce vytratila do neznáma. Ze sedmi duelů dokázala vyhrát pouze jeden proti Cavaliers, což ji zaručilo jen a pouze strmý pád tabulkou, který se zastavil na šesté pozici. Hokejisté z Olomouce si také vyzkoušeli, jaké to je si zahrát pod širým nebem. V rámci Winter Classic vyzvali v Rýmařově Plzeň, jenže bez vítězného konce. Akademici 67 vteřin před třetí sirénou rozhodli a odjeli s vítězstvím 2:1.  

Sezona HC Univerzita Palackého v Olomouci

Průměrná návštěvnost: 110 diváků

Nejproduktivnější hráč: Dominik Cach (10+3)

Nejlepší střelec: Dominik Cach (10 branek)

Nejlepší obránce: Dominik Dubovčí

Milovník trestné lavice: Dominik Kuchař (51 minut)

Průměr obdržených gólů na zápas: Ondřej Horváth (3,15), Martin Molnár (5,52).

Foto: Martin Višňa, upol.cz

Foto: Karel Švec, Český hokej

Foto: univerzitnihokej.cz

Foto: univerzitnihokej.cz

Foto: univerzitnihokej.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz