Sezona byla pozitivní, těší Zdráhala. Užíval si velkého ice timu

Foto: Jiří Mokrý, hstrebic.cz

V play off WSM Ligy z ledu téměř neslezl. Jan Zdráhal byl pro obranu Horácké Slavie klíčovým mužem, na začátku března mu ale sezona skončila.

Zlatá hokejka

Třebíč totiž ve čtvrtfinále neporazila Slavii ani jednou. „Nečekali jsme, že by to skončilo 0:4," přiznává Zdráhal. „Myslím, že ani naše hra takovému výsledku neodpovídala. Z Prahy jsme měli odjíždět za stavu 1:1 a doma jsme podle mě byli lepším týmem, pohořeli jsme ale na gólmanovi. To byl jejich rozdílový hráč."

Horácká Slavia dala dvacetiletému Dominiku Frodlovi ve čtyřech zápasech pouze čtyři branky. „Myslím, že k nám přijeli s jasným cílem – bránit a čekat na nějakou přesilovku nebo naší chybu. To se jim povedlo," říkal Zdráhal, zatímco Pražané v hostující kabině zpívali C'est la vie od Karla Gotta.

Bílé hvězdy doplatily především na neefektivitu v přesilových hrách – neproměnily ani jednu z dvaadvaceti. „Asi nám chyběl větší tlak do brány a víc střelby. V pátek jsme to zkusili eliminovat, ale stejně tam nic nespadlo," mrzí Zdráhala.

„Nevím, jestli bude dalšímu soupeři Slavie dělat problémy obrana, ale gólman Frodl určitě."

S pevným defenzivním valem by mohl mít trable i další soupeř Pražanů v play off, kterým pravděpodobně budou České Budějovice. „Nevím, jestli jim bude dělat problémy slávistická obrana, ale gólman Frodl určitě," tvrdí Zdráhal.

V listopadu by nikdo nevěřil, že skončíme pátí
Třebíč se navzdory rychlému vyřazení ohlíží za sezonou se ctí. V případě jihlavského vítězství nad Frýdkem-Místkem skončí pátá. 

„Když bychom se vrátili do půlky listopadu a podívali se, jak jsme na tom byli v tabulce, asi nikdo by nevěřil, že nakonec skončíme pátí," říká Zdráhal. „Na začátku sezony jsme si prohráli spoustu zápasů vlastními chybami. Pak se to zlepšilo, sedli jsme si a zvykli jsme si na nový herní styl a taktiku. Začalo to šlapat. Navíc přišel střelec Matěj Pekr, přibyly góly a šli jsme nahoru. Byla to tedy pozitivní sezona."

„Užíval jsem si celou sezonu. Měl jsem v ní trochu novou roli, letos jsem byl nejvíce vytěžovaný."

Obrana Třebíče během ní prošla několika změnami. Do Košic odešel Patrik Koch, do Brna zamířil Tomáš Bartejs a spolupráce byla ukončena s Jakubem Schejbalem. V play off navíc onemocněl Václav Čejka. Na pětadvacetiletém Zdráhalovi tak rázem ležel ještě větší díl zodpovědnosti. 

„Nevím, jestli přímo rostla moje role v týmu. Myslím, že jsme se o to vzájemně podělili a i přes ty odchody to bylo hodně slušné. Asi je škoda, že jsme nehráli v tom složení jako na začátku, mohli jsme to dotáhnout dál, na to se ale nemůžeme vymlouvat."

„Asi je škoda, že jsme nehráli v tom složení jako na začátku, mohli jsme to dotáhnout dál, na to se ale nemůžeme vymlouvat."

Zdráhal v posledních duelech z ledu skoro neslezl. „V prvním zápase na Slavii to bylo až moc. Samozřejmě jsem si to ale užíval, pro hráče je vždy lepší, když je hodně na ledě. Ostatně užíval jsem si celou sezonu. Měl jsem v ní trochu novou roli, letos jsem byl nejvíce vytěžovaný," těší Zdráhala, který uzavřel základní část s bilancí 7+15 a stal se šestým nejproduktivnějším obráncem WSM Ligy. 

Jan Zdráhal.

Jan Zdráhal. | Foto: Jiří Mokrý, hstrebic.cz

V Pardubicích mu končí smlouva
Všestranný zadák patří Pardubicím, v boji o udržení Tipsport extraligy jim ale nepomůže. „Myslím, že ta možnost už není. Byl jsem v kontaktu s generálním manažerem Dušanem Salfickým, ale nedopadlo to. Pro baráž je zapotřebí určitý počet startů, a to už bych nesplnil."

Zdráhal odehrál v třebíčském dresu tři sezony – v těch s datováním 2012/2013 a 2014/2015 dokonce pomohl týmu do semifinále.

„Možnost, že bych si letos zahrál za Pardubice, už myslím není."

Zda na Vysočině přidá další utkání, je nejasné. Po sezoně mu totiž v Dynamu končí smlouva. „Nevím, jak to se mnou příští rok bude. Něco se rýsuje, ale je předčasné o tom mluvit."

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz