Sestup? Zklamání ještě neopadlo, říká Kašík. Z 1. ligy má respekt

Foto: beranizlin.cz

Zlínští Berani zahájili závěrečnou fázi přípravy na sezonu 2022/2023, kterou klub stráví v Chance lize. V honbě za rychlým návratem by mu měl pomoci brankář Libor Kašík. Ten by měl patřit mezi největší hvězdy soutěže.

Když Kašík před osmi lety zvedal nad hlavu pohár pro extraligového mistra, jen těžko si takový scénář uměl představit. Přesto teď stojí před novou výzvou. Chce dostat „svůj Zlín" zpět mezi tuzemskou hokejovou elitu..

Jenže nad Zlínem visí před klíčovou sezonou, která rozhodne o budoucím směřování klubu, několik otazníků. Jeden z těch nejvýraznějších se váže k otázce toho, kdo Berany vlastně povede z pozice šéfa organizace.

„Občas se k nám do kabiny něco dostane. Ale pro hráče je strašně těžké se k tomuhle vyjadřovat. Jsme profesionálové a máme za úkol úplně jiné věci než komentovat vedení," má jasno Libor Kašík.

„Je tady kvalitnější led."

Zlín absolvuje letošní přípravu na ledové ploše v útrobách tréninkové PSG Arény, kde zároveň odehraje většinu přípravných zápasů. Kašík v tom zásadní problém nevidí.

„Je tady kvalitnější led. V horku je to asi lépe zaizolované. Jediná věc, která mě trochu mrzí, tak je, že mě při přecházení bolí nohy," líčí s úsměvem zkušený brankář.

A dodává: „Ale nohy mě budou bolet i z ledu, protože mám nové brusle a novou výstroj, takže než si tělo zvykne, bude to chvíli trvat."

Pamětník posledního titulu Beranů zároveň popisuje, že trénink na ledě mu v tropických vedrech problémy nedělá. „Myslím, že je to spíš příjemné. V letní části přípravy jsem hrál inline hokej, což byla podle mě pro organismus větší zátěž."

„Vážím si, že budu u příležitosti Zlínu extraligu vrátit."

Od zlínského sestupu uplynulo pár měsíců. Zklamání v Kašíkovi ale stále přetrvává.

„Bojím se, že zklamání ještě neopadlo. Jsem člověk ze Zlína, který tady má srdce a určitě to vnímám. Nedělá mi radost, že jsme v první lize. Na druhou stranu si vážím toho, že budu u příležitosti Zlínu extraligu vrátit. Ale nechci předbíhat."

„Vůči první lize mám velký respekt."

„Teď máme teprve první led a když člověk říká věci dopředu, často bývá pro smích. Každopádně jsem rád, že budu u téhle zkoušky."

„Ambice má Zlín samozřejmě nejvyšší. Ale já jakožto hráč mám vůči první lize velký respekt. Nebude to jen o tom, že máte na papíře silný tým. Musíte to umět prodat i na ledě. Důležitá je pokora. Na sezonu se chci nachystat co nejlépe," pověděl na závěr Libor Kašík.

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz