Sestup? Ještě se po posilách ohlížíme, říká Pirát Jíra. Chtěl by centry

Foto: Kateřina Kundertová

Stejně jako dorostenci, i junioři si v Chomutově užívají brzký návrat na led, kde se objevili i čtyři úplní nováčci. Přesto se trenér Petr Jíra i kvůli strašáku v podobě sestupu z Juniorské ligy akademií ohlíží po dalším doplnění.

Fanshop národního týmu

Zda šéftrenér akademie Petr Jíra zůstane u juniorky jako trenér, nebylo ještě v polovině května jasné, nyní se zdá situace jasnější. „Odvíjí se to od A-týmu, jestli se nám ho povede zrealizovat. Osobně si ale myslím, že to na devadesát procent zůstane takhle,“ prozrazuje na úvod.

Tím pádem už si skládá kádr takový, jaký ho bude chtít do náročné sezony. Na odchody a posun hráčů ročníku 2000 do dospělé kategorie už zareagoval řadou příchodů. Novými jmény se zkušenostmi s chomutovským dresem jsou brankář Denis Pecháček, obránci Jan Matějka s Alexandrem Machyňou a útočník Filip Králíček.

„Došlo k oslabení kádru, protože nám někteří kluci odešli. Povedlo se nám přivést tři hráče a jednoho brankáře. Snažíme se tým doplnit, protože si uvědomujeme, že sezona bude těžká. Je naplánován sestup až čtyř týmů, takže se ještě ohlížíme, kde posílit,“ uvádí trenér Petr Jíra.

Zmíněnými nováčky jsou brankář z Mladé Boleslavi Matěj Kmec a tři útočníci – litoměřický Lukáš Landa, Tomáš Vyroubal z Komety a Slovinec Alen Jurak z Hvězdy. Právě poslední zmíněný forvard má velké bodové předpoklady, jelikož minulou sezonu ovládl produktivitu pražského dorosteneckého týmu.

Vlivem příchodů se zvedl tlak v útoku, ale ne dostatečně. „Sešla se nám velká konkurence v obraně, kde máme skoro dvanáct obránců, takže potřebujeme posílit útok. Hlavně bychom chtěli sehnat nějaké centry,“ přibližuje Jíra.

Více než třicítka hokejistů už se stejně jako jejich mladší kolegové připravuje na ledě, kde se (ne)odvedená práce v době samostatných příprav doma rychle projevila. „Kluci měli rozdané individuální tréninky, takže nějakou přípravu měli, ale týmový trénink je náročnější. Je to cítit a určitě to bolí,“ uvědomuje si šéftrenér akademie.

Foto: Kateřina Kundertová

Piráti do dvaceti let dostali hned ze začátku ostré dávky na ledě malé haly ROCKNET ARÉNY a na suchu pod vedením Jiřího Matýska. „Máme tréninky třikrát týdně na ledě, což bude kombinované se suchou, kterou máme i přímo po ledu,“ říká kouč.

„Jelikož jsme skončili už 11. března, je to pro nás výhoda, že můžeme na led. Někteří kluci začali už dříve individuálně po halách v republice, většina týmu absolvovala první ledy až společně, takže jsme se v úvodu seznamovali,“ vypráví po úvodních dávkách.

V tomto duchu se budou dorostenci i junioři Pirátů připravovat do 3. července, odkdy budou mít více než dva týdny volno. Pak už se vydají na led naostro, proto mají nyní tréninky jiné, než bývá zvykem. „Soustředit se chceme na dovednosti. Trénink jsme celkově upravili, tak snad nám to pomůže,“ přeje si na závěr Petr Jíra.

Aktuální sestava chomutovských juniorů

Brankáři: Hynek Petržílka, Matyáš Bajgar, Denis Pecháček, Matěj Kmec.

Obránci: Jakub Šuráň, Martin Pöschl, Dominik Ferbas, Dominik Houdek, Dominik Vaněk, Jakub Ludvík, David Petrásek, Josef Poch, Jakub Kovár, Josef Rykl, Jan Matějka, Alexandr Machyňa.

Útočníci: Jan Spudich, Jiří Kulich, Luboš Dospěl, Libor Švec, Josef Pöschl, Lukáš Benda, Dominik Pavlák, Tobiáš Holka, Tadeáš Svoboda, Filip Döring, Pavel Šugár, Peter Lobodowski, Josef Koláček, Filip Králíček, Tomáš Vyroubal, Alen Jurak, Lukáš Landa.

Foto: Kateřina Kundertová

Foto: Kateřina Kundertová

Foto: Kateřina Kundertová

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz