Sestoupil, ve druhé lize ale zůstává. Sokolov získal licenci od Klášterce

Foto: Petr Kraus, Hokejové foto – Petr Kraus

1. června 2017, 18:35

Marek Hedbávný

Sokolov v březnu nezvládl skupinu o udržení a po dvaceti letech sestoupil z druhé ligy, třetí nejvyšší soutěž přesto o tradičního účastníka nepřijde. Baník totiž koupil licenci od Klášterce nad Ohří.

Nový fanshop

„Ihned po skončení uplynulé sezony jsme si sedli a řekli si, co bylo špatně. Ujistili jsme se, že prioritou všech je zachovat hokej v Sokolově na co nejvyšší úrovni. Hned jsme na tom začali pracovat,“ řekl pro hcsokolov.cz předseda klubu Václav Dobřemysl.

„Nebyli jsme jedinými zájemci, takže jednání nebyla jednoduchá, nakonec se ale vše podařilo úspěšně dotáhnout. Osmého června ještě tento převod musí posvětit výkonný výbor ČSLH," vysvětluje Dobřemysl. „Věřím, že tím odstartujeme novou etapu fungování sokolovského hokeje.“

„Chceme, aby byla role našeho týmu důstojnější, než tomu bylo v uplynulé sezóně."

Není to tak dávno, co Sokolov patřil k největším favoritům druhé ligy a bojoval o návrat do druhé nejvyšší soutěže, odkud v roce 1997 sestoupil po nezvládnuté baráži se Znojmem. 

Jenže v posledních dvou sezonách zažili Západočeši strmý pád. Zatímco v letech 2014 a 2015 se dostali do baráže o postup do první ligy, letos společně s Technikou Brno a Jindřichovým Hradcem hráli skupinu o udržení. Sokolov ji nezvládl a mířil do krajského přeboru.

Teď je všechno jinak.

Ve druhé lize totiž nastaly velké změny: soutěž odhlásila Technika, která převedla licenci do Letňan, a Klášterec prodal práva do Sokolova.

„Věřím, že odstartujeme novou etapu fungování sokolovského hokeje.“

Hokejisté Baníku se na novou sezonu připravují od poloviny května. Na trénincích se objevili gólman Petr Hruška, obránci Vojtěch Šik, Ivan Říha, Martin Gombár, Marek Váňa, Patrik Michálek a útočníci Michael Čejka, Roman Kašpar nebo Petr Račanský s Tomášem Pfisterem.

„Určitě chceme, aby byla role našeho týmu důstojnější, než tomu bylo v uplynulé sezoně," hlásí Dobřemysl.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz