Šestnáctka padla v prodloužení. Nevyužili jsme gólové šance, smutní Eismann

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Reprezentace do šestnácti let odehrála druhý ze tří zápasů se Švýcarskem. Po první vydřené výhře svěřenci Petra Hakena nevstoupili do utkání ideálně a prohrávali. I když otočili vývoj utkání, hokejisté ze země helvétského kříže srovnali a dotáhli utkání do nastavení, v němž překlopili duel na svoji stranu. Český výběr má tak zatím bilanci 4:2 a 2:3 po prodloužení, v neděli ho čeká poslední střetnutí.

Nový fanshop

Do utkání vstoupili aktivněji Švýcaři, kteří z tlaku vytěžili vedení, o to se postaral Jeremy Jabola z hranice levého kruhu ránou po ledě. Krátce poté český výběr sice nevyužil přesilovou hru, ale prosadil se pár okamžiků poté, když se Dominik Soukup prezentoval parádní bombou do šibenice.

„Zápas hodnotíme jako nepovedený. Švýcaři vyhráli zaslouženě. Neměli jsme dobrý vstup do utkání, soupeř měl lepší pohyb a byl na tom lépe dovednostně. Nám uskakovaly kotouče a měli jsme problém v kombinační hře, protože jsme si nedali tři přihrávky po sobě. Soupeř hrál organizovaně, obětavě a s dobrým pohybem,“ hodnotí Václav Eismann.

Obrat na sebe nenechal dlouho čekat. Za minutu a šestnáct vteřin Lukáš Pajer odstavil soupeře u pravého mantinelu, otočil se k brance a ránou do vrchních pater klece skóroval. „Získal jsem puk na modré čáře a chtěl jsem jít do středu, jenomže soupeř mi zabránil bruslí. Pomohl jsem si tělem a pak jsem měl jediný cíl, abych netrefil prvního hráče a puk šel na bránu. To se mi povedlo a spadlo to tam,“ libuje si střelec. Ještě do konce úvodního dějství bylo vyrovnáno, když Paul Daneyrole vystihl rozehrávku a prosadil se ze samostatného úniku.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

„Disciplína je jedním ze zásadních faktorů, které chceme mít ve hře. Fauly se staly, ale na druhou stranu oslabení byla největším pozitivem v celé hře. Ubránili jsme je a byli jsme aktivnější v rychlém přístupu než ve hře pět na pět,“ uvádí asistent hlavního kouče. „Disciplína je strašně důležitá. Měl jsem dvě zbytečná vyloučení, kterých lituju. Clonil jsem před brankou, když šla střela od modré čáry, myslel jsem, že má puk někde u betonu. Otočil jsem se a automaticky jsem do něj sekl, protože jsem nevěděl, že má puk v rukavici,“ doplňuje Pajer.

Potom, co svěřenci Petra Hakena ubránili dvě po sobě jdoucí oslabení, mohli se začít tlačit dopředu. Z aktivní hry se dostali do úniku povolaný náhradník Ivo Sedláček a Matouš Menšík, ani jeden ale skóre neupravil, a tak se šlo do třetí části za vyrovnaného stavu.

„V momentě, kdy se nám naskytly brankové příležitosti, hlavně ve druhé třetině, neproměnili jsme je. Měli jsme dva samostatné úniky,“ smutní trenér. „Byl to zápas nahoru dolů, hrál se rychlý hokej. Vázlo nám napadání, nedrželi jsme si místa a zbytečně jsme propadali, protože jezdili dva na jednoho nebo sami na bránu. To je pro nás strašná chyba. Měli jsme tutové šance, které jsme neproměnili. To všechno nás stálo zápas,“ říká královéhradecký útočník.

Do závěrečného dějství vstoupily oba celky velmi aktivně, takže se ani jeden z brankářů nenudil. Švýcar Niels Riesen čelil většímu množství střel, leč ne gólových, to Jakub Tichý musel zlikvidovat i únik Tima Kosika. Od 54. minuty se museli Češi bránit, to nezabránilo Ryšavému s Menšíkem vyrazit do přečíslení dva na jednoho, které však nevyřešili ideálně.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Utkání za stavu 2:2 došlo do prodloužení, v němž měli sice hokejisté se lvem na prsou převahu, ale Švýcaři z první akce rozhodli o svém vítězství zásluhou Maxmiliana Streuleho. „Oni situaci vyřešili přesně – přetáhli kotouč přes osu a zakončili. My jsme nevyhráli prodloužení, sedmnáctka nevyhrála prodloužení v Kanadě. Jenom tím, že budeme mít nadstavbu v extraligách, se to nezmění, protože faktorů je spousta,“ uvědomuje si karlovarský kouč juniorů.

„Nebyli jsme spokojení ani s prvním zápasem, takže jsme se jsme se připravovali na trošku jinou hru. V Chebu je široké kluziště, které klade vysoký důraz na pohyb. S tím si soupeř poradil lépe, byl u kotoučů včas a my jsme měli problém i v jednoduchých situacích jeden na jednoho. Až na výjimky se nám to vůbec nepodařilo, naopak soupeři se to vedlo. Tím se nám v některých místech bořila hra,“ líčí Eismann.

„Myslím, že v prodloužení byla nějaká chyba, protože všichni neměli svého hráče. Soupeř udělal kličku do středu a prosadil se střelou do protipohybu. To bylo pro gólmana hodně těžké. Nadstavba v extralize je úplně něco jiného než prodloužení na mezinárodní úrovni. Je tu všechno rychlejší,“ uzavírá Lukáš Pajer.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

ČESKO – ŠVÝCARSKO 2:3 po prodloužení (2:2, 0:0, 0:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Soukup (Brada, Svozil), 9. Pajer (Putz) – 4. Jabola (Robin), 16. Daneyrole (Canonica), 63. Streule (Ramel, Daneyrole).
Rozhodčí: Šindel – Jelínek, Šimán.
Vyloučení: 4:1
Bez využití.
Střely na branku: 39:33.
Nejlepší hráči: Dominik Soukup – Lorenzo Canonica.
Česko: Tichý – Pelda, Srdínko, Ticháček, Cubo, Svozil, Jiříček, Moravec, Böhm – Menšík, Brabenec, Ryšavý – Kos, Brada, Sedláček – Marcel, Soukup, Ramik – Marha, Putz, Pajer. Trenéři: Haken, Eismann a Žemlička.
Švýcarsko: Riesen – Streule, Murer, Pauchard, Zanetti, Schweingruber, Sidler – Canonica, Daneyrole, Garessus – Bougro, Reichle, Kosik – Jabola, Robin, Biasca – Nicolet, Ramel, Karrer. Trenéři: Derungs, Bernheim a Schöb.

Poslední zápas reprezentace U16

Neděle 11. listopadu (Sokolov):
14:00 Česko – Švýcarsko

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz