Šestá výhra národního týmu! Kváčův úspěšný debut, Slováky srazil Šustr

Foto: Jan Beneš, Český hokej

7. května 22:15

Adam Bagar

Šestý zápas v přípravě na MS, šestá výhra. Čeští hokejisté zvládli i odvetu se Slováky, po jistém výkonu debutanta Petra Kváči či trefách Adama Musila a Andreje Šustra zvítězili 2:1.

Fanshop národního týmu

Čeští trenéři udělali před odvetou šest změn v sestavě. Trojice Vojtěch Mozík, Pavel Kousal a Ondřej Najman už byla z kádru vyřazena, Ondřej Vitásek, David Musil a Roman Will odpočívali.

V obraně se oproti prvnímu utkání představili Libor Šulák, Jakub Galvas a David Sklenička. Útok doplnili Šimon Stránský i posila z KHL Jiří Sekáč, naskočili ve třetí formaci vedle Lukáše Radila.

Do branky se premiérově v národním týmu postavil liberecký Petr Kváča. V prvním dějství však sledoval hlavně českou aktivitu, více práce měl jeho protějšek – olomoucký Branislav Konrád.

Největší šanci si ale v 17. minutě vytvořili Slováci, kteří se dokonce po teči Petera Cehlárika radovali z gólu. Jenže předčasně. Sudí u videa potvrdil, že kotouč skončil pouze na obou tyčích.

Skóre se poprvé regulérně měnilo až v čase 23:57, kdy Jakub Flek poslal zpoza branky kotouč na volného Adama Musila a ten v dobré pozici mířil z první mezi Konrádovy betony – 1:0.

Sousedé ale ve druhé části srovnali hru a dočkali se vyrovnání. Na Kváču se po nahrávce Miloše Romana sám řítil Martin Faško-Rudáš a ukončil slovenské střelecké trápení v derby – 1:1.

Tento stav vydržel až do konce 46. minuty, kdy Andrej Šustr v signalizované výhodě dělovkou prostřelil slovenského gólmana a jak se nakonec ukázalo, velké drama i rozsekl – 2:1.


Čechy ale ještě čekaly těžké chvíle. Po vyloučeních Libora Šuláka a Davida Skleničky se museli 62 sekund bránit ve třech, ale vše zvládli. Včetně závěrečné slovenské hry bez brankáře.

Národní tým v šestém přípravném utkání zapsal šestou výhru a skvěle se naladil na generálku před MS, v rámci Českých her v Praze příští týden vyzve postupně Finy, Švédy a Rusy.

ČESKO – SLOVENSKO 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 24. A. Musil (Flek, Jordán), 46. Šustr (Šulák) – 29. Faško-Rudáš (Roman).
Rozhodčí: Pešina, Šindel – Špůr, Ganger.
Vyloučení: 6:4.
Bez využití.
Střely na branku: 23:22.
Hráno: 7. května v Praze.
Nejlepší hráči: Jakub Galvas – Branislav Konrád.
Česko: Kváča – Ščotka, Šulák, Jordán, Galvas, Mašín, Sklenička, Šustr – Blümel, R. Hanzl, Tomášek – Lenc, M. Špaček, M. Stránský – Radil, Š. Stránský, Sekáč – Flek, A. Musil, H. Zohorna – Červený. Trenér: Pešán.
Slovensko: Konrád – Rosandič, Gernát, Ďaloga, Nemec, Kňažko, Grman, Bučko, Gachulinec – Holešinský, Hrivík, Cehlárik – Slafkovský, Sukeľ, Faško-Rudáš – Liška, Roman, Regenda – Hrehorčák, Buc, Fominych. Trenér: Ramsay.

Další program českého národního týmu

České hokejové hry (Praha):
12. května, 20:00: Česko – Finsko (Praha) ČT sport
13. května, 20:00: Česko – Švédsko (Praha) ČT sport
15. května, 15:00: Česko – Rusko (Praha) ČT sport

Mistrovství světa (Riga):
21. května: 15:15 Rusko – Česko
22. května: 19:15 Česko – Švýcarsko
24. května: 19:15 Česko – Bělorusko
27. května: 19:15 Švédsko – Česko
29. května: 11:15 Česko – Velká Británie
31. května: 15:15 Česko – Dánsko
1. června: 15:15 Slovensko – Česko
3. – 6. června: play off

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz