Šest zkušených hráčů, zbytek mladíci. Litoměřice rozjíždějí projekt Dukla

Foto: Karolína Štolcová, hclitomerice.cz

Helt, Kantner, Dvořák nebo Klouček. V Litoměřicích získá zkušenosti několik mládežnických nadějí. Stadion se totiž dohodl s Českým svazem ledního hokeje na spoluúčasti v novém projektu s pracovním názvem Dukla.

Nový fanshop

Litoměřice se chystají na osmou sezonu ve WSM Lize. Na začátku roku přitom uvažovaly, jestli druhou nejvyšší soutěž neopustí.

„Když jsme před koncem minulé sezony přemýšleli, co bude dál, soustředily se naše myšlenky i na to, jestli vůbec budeme schopni ve WSM Lize zůstat a nepokusíme se získat licenci pro 2. ligu, případně jaká bude budoucnost mužského hokeje," přiznal pro hclitomerice.cz generální manažer Jan Fišera.

Stadion se nakonec dohodl na spolupráci s ČSLH při novém projektu výchovy mládežnických reprezentantů a nadále bude hrát WSM Ligu.

Litoměřice povede široký realizační tým a hráči budou mít zajištěný prvotřídní servis ve stravování nebo regeneraci. Tréninky budou se zaměřením na individuální rozvoj. „Na hráče budou kladeny velmi přísné nároky nejen po sportovní stránce. V případě porušení pravidel může daný hráč svou účast v projektu nedobrovolně ukončit," varoval Fišera.

„Do projektu budou zapojeni reprezentanti, kteří mají vyhlídky do extraligy, NHL či KHL. Svoji kvalitu mají a neznamená to, že když tu bude osm nebo deset mladých hráčů, že vše bude naprosto špatně," cituje Fišeru web hclitomerice.cz. „Nezříkáme se žádných ambic. Rozhodně nechceme být na posledním místě, i když je WSM Liga nesestupová. Chceme být co nejvýše."

Osobnost týmu – Vítězslav Bílek

V sezoně 2014/2015, kdy hrál právě za Litoměřice, dal v základní části 34 gólů. V následujícím ročníku, to už působil na Kladně, se trefil dokonce pětačtyřicetkrát, a vytvořil tím prvoligový rekord v počtu branek za základní část. Minulou sezonu promarodil. V jaké formě se vrátí?

Vítězslav Bílek.

Vítězslav Bílek. | Foto: Jan Čech, hokejkv.cz

Pohled hokej.cz

Brankáři (7/15): Z Litoměřic odešel hrdina předcházející sezony Jaroslav Pavelka. Nelehký úkol, co nejlépe ho nahradit, leží na bedrech Milana Kloučka. Pardubická trojka má před sebou první kompletní sezonu mezi muži. Neměl by si v ní vést špatně, dokonce by mohl zazářit – vždyť má zkušenosti z mládežnických reprezentací. Příležitost zřejmě dostanou také o dva roky mladší Adam Wolf a litoměřický odchovanec Martin Michajlov. 

Obránci (6/15): Litoměřická obrana bude stát na veteránovi Aleši Pavlasovi a urostlém Ondřeji Smetanovi. Oba mohou získat přes dvacet kanadských bodů. Třetím zkušeným bekem Stadionu je Jiří Jebavý, který je velmi spolehlivým hráčem do defenzivy. V Benátkách ukázal potenciál Martin Jandus. Z Mostu přišli Jan Strejček a David Šesták. O účast na juniorském mistrovství světa zkusí zabojovat bezmála dvoumetrový Radek Jeřábek a z hostování v Ústí nad Labem se vrátil podobně vysoký Dominik Málek. Do přípravy s mužstvem se nově zapojí pardubický mladík Ondřej Trejbal.

Útočníci (5/15): O podstatné procento litoměřických branek by se měli postarat Jaroslav Kalla s Vítězslavem Bílkem. První jmenovaný je výborným nahrávačem, Bílek zase zakončovatelem. Z loňského kádru pokračuje Filip Hanták, který v 58 zápasech získal 30 bodů. Hodilo by se, aby se mezi tahouny zařadili také Jaroslav Šimeček s Josefem Stříbrným. Z mistrovské plzeňské juniorky přišel Matyáš Kantner. Po roce v zámořské OHL se do Litvínova vrátil Filip Helt – junior draftovaný St. Louis Blues začne sezonu v Litoměřicích. Velkým příslibem hradeckého hokeje je Jaroslav Dvořák. Mladý tým by mohl pohybem svým soupeřům zatápět. Každopádně litoměřický útok bude možná až moc závislý na produktivitě Vítězslava Bílka a jeho formace. 

Ostatní (7/10): Litoměřičtí mladíci mají jistě velkou motivaci – jsou totiž na očích reprezentačním trenérům. „Na přípravném utkání třeba sedí ambasador projektu Jirka Šlégr a několikrát týdně se tady bude objevovat asistent dvacítky Miroslav Přerost," potvrdil v rozhovoru pro Deník předseda Stadionu Daniel Sadil. Pro hráče je připraven speciální tréninkový program nebo špičkový servis ve stravování a regeneraci. „Kluci tu mají podobné podmínky jako v reprezentačních kempech. A vnímají, že vedení svazu není jedno, jak na ledě i mimo pracují,“ dodal Sadil pro litomericky.denik.cz.

CELKEM: 25/55.

Soupiska 

Brankáři: Milan Klouček, Adam Wolf, Martin Michajlov.

Obránci: Ondřej Smetana, Aleš Pavlas, Jiří Jebavý, Jan Strejček, Martin Jandus, Radek Jeřábek, David Šesták, Dominik Málek, Ondřej Trejbal.

Útočníci: Vítězslav Bílek, Jaroslav Kalla, Filip Hanták, Josef Stříbrný, Matyáš Kantner, Filip Helt, Jaroslav Šimeček, Ivan Řehoř, Jaroslav Dvořák, Filip Jirásek, Vojtěch Komárek, Martin Havelka, Vojtěch Kulda, Patrik Miškář, Radek Pilař, Pavel Zajan.

Změny v kádru

Příchody: Milan Klouček (Pardubice), Adam Wolf (jun. Sparta), Martin Jandus (Benátky n/J), Radek Jeřábek (jun. Sparta), Jan Strejček (Most), David Šesták (Most), Ondřej Trejbal (jun. Pardubice, zkouška), Dominik Málek (Ústí n/L), Vítězslav Bílek (Martin), Josef Stříbrný (Most), Jaroslav Šimeček (Most), Ivan Řehoř (Most), Martin Havelka (Most), Filip Jirásek (jun. Hradec K.), Vojtěch Komárek (Ústí n/L).

Odchody: Jaroslav Pavelka (Mountfield), Filip Šindelář, Jindřich Barák (Slavia Praha), Jakub Šulc (Štrasburk, FRA1), Karel Plášil (Nové Zámky), Štěpán Havránek, Matěj Bažant (Prostějov, zkouška), Ondřej Kopta (Slavia Praha), Martin Ondráček (Slavia Praha), Lukáš Nedvídek (Slavia Praha), Jan Veselý (Třebíč, zkouška), Václav Pletka, David Švagrovský (konec kariéry), Marek Loskot, Milan Valášek (Dvůr Králové n/L), Ondřej Procházka (Sparta Praha), Filip Stoklasa (Bytom, POL), Aleš Dufek (Skalica).

Nejlepší přestup podle hokej.cz: Vítězslav Bílek
Ústí nad Labem se bude spoléhat na Jaroslava Roubíka a Prostějov na Tomáše Nouzu. Žádný hráč ve WSM Lize by ale nemusel mít tak velký přínos pro mužstvo jako Vítězslav Bílek.

Vítězslav Bílek.

Vítězslav Bílek. | Foto: Jan Čech, hokejkv.cz

Citelný odchod – Jaroslav Pavelka
Pavelka byl asi nejlepším litoměřickým hráčem v uplynulé sezoně. Teď vytvoří brankářskou dvojici s Jakubem Sedláčkem, respektive Patrikem Rybárem v Hradci Králové. 

Koho sledovat? Milan Klouček
Klouček je jedním z adeptů pro nominaci na mistrovství světa hráčů do dvaceti let. Půjde pardubický mladík ve stopách Petra Kváči, který se loni navzdory juniorském věku zařadil mezi nadprůměrné gólmany WSM Ligy?

Mohl by zazářit – Jaroslav Šimeček
Šimeček by mohl nastupovat na centru první formace vedle Jaroslava Kally a Vítězslava Bílka. S takovými spoluhráči by mohl získat přes třicet bodů. 

Talent – Jaroslav Dvořák
Doma má zlato z Hlinkova memoriálu, na jaře se zúčastnil také mistrovství světa osmnáctek. Našlápnuto má tedy slibně. 

Trenéři – Miloš Říha mladší a Daniel Tvrzník
Miloši Říhovi je teprve pětatřicet let. Jako trenér už má ale mnoho zkušeností: byl asistentem v Hradci Králové, chvíli hlavním trenérem Pardubic a nyní ho čeká třetí sezona na litoměřické střídačce. Říha je zároveň asistentem u reprezentační devatenáctky. 

Miloš Říha mladší.

Miloš Říha mladší. | Foto: Vojtěch Cermánek, hclitomerice.cz

Přípravné zápasy
Ústí nad Labem 1:0 Litoměřice
Litoměřice 3:4pr. Benátky nad Jizerou
Litoměřice 3:0 Kadaň
Karlovy Vary 4:2 Litoměřice
Litoměřice 3:4 Ústí nad Labem
Benátky nad Jizerou 2:5 Litoměřice
Kadaň 2:4 Litoměřice

Chronologická umístění
2009/2010 – 2. liga (postup)
2010/2011 – 13. místo
2011/2012 – 10. místo
2012/2013 – 10. místo
2013/2014 – 7. místo
2014/2015 – 10. místo
2015/2016 – 10. místo
2016/2017 – 11. místo

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz