Šest zápasů a sbohem! Smoleňák jde z Hradce do zahraničí

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Když se Radek Smoleňák v září vrátil do Mountfieldu, vědělo se, že v případě zajímavé nabídky z ciziny může odejít. A tak se také stalo: reprezentační útočník míří do švýcarského Rapperswilu.

Plekanec Chance liga

Jednatřicetiletý Smoleňák zatím stihl za Hradec Králové jen pět zápasů a do statistik zapsal tři asistence. I díky němu se Mountfield vyšvihl do čela extraligové tabulky. Za východočeský celek by měl odehrát ještě nedělní utkání v Litvínově.

V Rapperswilu bude jediným Čechem. V týmu je ale například někdejší dlouholetý obránce z NHL Matt Gilroy.

Rapperswil je ve švýcarské nejvyšší soutěži nováčkem. Odpovídají tomu i dosavadní výsledky: tým je v tabulce poslední. Pomůže mu Smoleňák ke klidnějšímu průběhu sezony?

U Lakers bude prozatím na měsíční zkoušku. V jedné soutěži se potká s Jiřím Novotným, Dominikem Kubalíkem, Lukášem Lhotákem, Michalem Birnerem a Romanem Červenkou.

Soupiska Mountfield HK

Brankáři: Daniel Dvořák, Brandon Maxwell, Jaroslav Pavelka.

Obránci: Oskars Cibulskis, Michael Gaspar, Dominik Graňák, Štěpán Havránek, Tomáš Linhart, Jakub Muška, Richard Nedomlel, Filip Pavlík, Sébastien Piché, Mikuláš Pohl, Mislav Rosandič, Petr Zámorský.

Útočníci: Jan Berger, Juraj Bezúch, Maris Bičevskis, Lukáš Cingel, Michal Dragoun, Jaroslav Dvořák, Matěj Chalupa, Filip Jirásek, Petr Koukal, Roman Kukumberg, Štěpán Matějček, Patrik Miškář, Matej Paulovič, Radovan Pavlík, Radek Pilař, Daniel Rákos, Tomáš Vincour, Lukáš Vopelka.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz