Šest nových jmen v nominaci: šanci před MS dostanou i hráči z Varů

Foto: hokejkv.cz

24. března 14:05

Marek Hedbávný

Reprezentační trenér Miloš Říha nově povolal na přípravný kemp pět hráčů z extraligy: obránce Filipa Pavlíka, Petra Zámorského (oba Mountfield) i Petra Šenkeříka (Karlovy Vary, na fotce) a útočníky Radovana Pavlíka (Mountfield) s Ondřejem Beránkem (Karlovy Vary).

MS U20 2020

Na nejbližší sraz přijede i útočník švédského Brynäs Rudolf Červený. Kvůli zdravotním důvodům se bohužel musel z přípravy před mistrovstvím světa omluvit forvard Andrej Nestrašil. 

Oba Pavlíkové, Beránek, Červený i Zámorský už s reprezentačním áčkem alespoň malé zkušenosti mají. Zato pro 28letého Petra Šenkeříka se bude jednat o premiéru.

Jeho příběh je opravdu zajímavý. V minulé sezoně hrál v první lize: začal na Vsetíně, pak přešel do Ústí nad Labem a odtud si ho vytáhly Karlovy Vary. S Energií nakonec vybojoval extraligu (i když neměl úplně stálé místo v sestavě) a v jejím kádru zůstal i po postupu.

A zažil mimořádný rok! Šenkeřík se v základní části blýskl 22 body (6+16). Byl tedy jasně nejproduktivnějším obráncem týmu, v rámci extraligy pak získala víc bodů než on jen sedmička beků.

Hradecký zadák Petr Zámorský se k národnímu týmu připojí až za týden, ještě totiž potřebuje doléčit šrámy ze čtvrtfinálové série s Kometou.

Aktuální kádr národního týmu

Brankář: Marek Langhamer (Chabarovsk, KHL).

Obránci: Vojtěch Mozík (Podolsk, KHL), Jan Kolář (Chabarovsk, KHL), Michal Jordán (Chabarovsk, KHL), Lukáš Klok (Slovan Bratislava, KHL), Adam Polášek (Nižněkamsk, KHL), Petr Šenkeřík (HC Energie Karlovy Vary), Filip Pavlík (Mountfield HK), Petr Zámorský (Mountfield HK).

Útočníci: Michal Bulíř (Magnitogorsk, KHL), Robin Hanzl (Spartak Moskva, KHL), Tomáš Mertl (Kunlun, KHL), Michal Řepík (Podolsk, KHL), Jiří Sekáč (Kazaň, KHL), Tomáš Zohorna (Chabarovsk, KHL), Tomáš Fořt (PSG Berani Zlín), David Tomášek (Jyväskylä, Finsko), Dominik Kubalík (Ambri-Piotta, Švýcarsko), Radovan Pavlík (Mountfield HK), Ondřej Beránek (HC Energie Karlovy Vary), Rudolf Červený (Brynäs, Švédsko).

Foto: Kateřina Macečková, hokejkv.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz