Šest bodů a skóre 10:4 za víkend? Ale nejsme v laufu, hlásí Denis Kindl

Foto: hcskoda.cz

Bodovali posedmé v sezoně, ale teprve počtvrté za tři body. Indiáni se aktuálně trápí se střeleckou produktivitou, ač by tomu poslední dva zápasy nenapovídaly. Výhry 5:3 ve Zlíně a 5:1 doma s Mladou Boleslaví dávají optický dojem, že vše klape na jedničku. Ale Denis Kindl nachází i minusy.

Plekanec Chance liga

Škoda do duelu s Mladou Boleslaví nevstoupila špatně a aktivně převzala rytmus zápasu. „Měli jsme ale spíše optický tlak, než ten reálný. Bylo důležité, že jsme si pomohli přesilovkou,“ hodnotil po utkání Denis Kindl. Byl to právě on, který v 6. minutě poslal domácí do náskoku, když využil odrazu od zadního mantinelu po Kratěnově střele. „Jestli to byla nacvičená akce? S Krtkem jsem si řekli, že teda jo, a tím bych to uzavřel,“ pousmál se šestadvacetiletý útočník.

Středočeši odpověděli ve 12. minutě stejnou mincí. To Jakub Orsava potrestal vyloučení Denisova bratra Jakuba. A ve stejném trendu utkání pokračovalo. Znovu to byla Škoda, kdo se utrhl do náskoku, a znovu v početní výhodě. David Stach 46 sekund před první sirénou trefil přesně z pravého kruhu.

Mladá Boleslav se nechala správným stylem inspirovat svým soupeřem a jeho vstupem do utkání a ve druhé třetině hrála výborně. K její smůle ale bez vstřelené branky. „Celou prostřední část nás ohromně podržel Dominik Frodl. Úplně jsme vypadli z role. Bylo strašně důležité, že jsme šli do kabin za stavu 2:1,“ ocenil výkon svého gólmana Kindl.

Frodl, který před sezonou přišel z prvoligové Slavie, tedy položil základy budoucí tříbodové výhry indiánů, neboť ve 47. minutě od modré čáry skóroval Jakub Kindl. „Nevzpomínám si, že bychom s bráchou dali oba branku ve stejném duelu. Je to pro nás určitě speciální situace a já jen doufám, že to není naposledy,“ pokračoval Denis Kindl a jedním dechem dodal, že právě odskočení soupeři na rozdíl dvou gólu bylo pravděpodobně rozhodujícím momentem zápasu.

„Loni jsem na první branku čekal snad do Vánoc, takže tuhle trefu vnímám rozhodně jako úlevu a něco, na čem můžu dál stavět.“

A když o 73 sekund nato přidal své jméno na střeleckou listinu další z beků Škody Nick Jones, bylo o vítězi prakticky rozhodnuto. „Loni jsem na první branku čekal snad do Vánoc, takže tuhle trefu vnímám rozhodně jako úlevu a něco, na čem můžu dál stavět,“ vyprávěl šťastný střelec. „Puk přede mnou najednou vyplaval a já si stačil všimnout, že před gólmanem naši kluci výborně cloní, a tak jsem se soustředil jen na to, abych trefil branku.“

Jones má sezonu opravdu s netradičním startem. Ač nebyl zraněný či nemocný, k týmu se připojil až v pátém kole proti Chomutovu. Administrativní průtahy ohledně jeho víza ho držely za oceánem. „Věděl jsem, že to bude nějaký čas trvat, než dostanu nohy do provozní teploty a zlepším si herní fyzičku. Kluci v extralize jsou šikovní a ohromně rychlí, ale já osobně se cítím lépe každým dnem. Celý trenérský tým se o mě stará a pomáhají mi,“ pokračoval vysoký obránce.

Musíme pamatovat na to, že po 40 minutách to bylo 2:1

Sto sekund před poslední sirénou, opět v početní výhodě, pečetil výhru domácích Milan Gulaš a na světě bylo přesvědčivé vítězství 5:1. Ale... „Výsledek vypadá velmi dobře, ale musíme pamatovat na to, že po 40 minutách se hrálo 2:1,“ připomíná Denis Kindl. „Trochu bojujeme s rozehrávkou, od obránců po útočníky. Komplikujeme si situace a nedostáváme se do laufu, jako kdybychom hráli lehce. Musíme na tom určitě zapracovat,“ uzavírá Kindl.

Škoda sehraje své následující utkání doma, ale tentokrát v rámci Ligy mistrů. Ač v roli postupujícího mezi TOP 16 jako vítěz skupiny H, bude chtít vyhrát. Ve federálním souboji s Banskou Bystricí ji ale před vlastními diváky nečeká jednoduchá práce.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz