Sešitého Výtiska nic nezastaví, má zelenou helmu s mřížkou

Vítkovický bojovník Jan Výtisk téměř přišel o zelenou helmu. V úterní předehrávce 15. kola byl vítěz Radegast indexu zasažen pukem tak tvrdě, že s krvavým obličejem zamířil do kabin. Do konce utkání Vítkovice – Olomouc zbývalo pět minut a ostravský tým se musel obejít bez své opory, které lékaři zachraňovali nos. Pomohlo jim k tomu sedm stehů a Výtiskova odolnost. Na páteční zápas však vítkovický bojovník dostal od lékařů jasný příkaz: v pátek nastoupíš jen s helmou s ochrannou mřížkou.

Plekanec Chance liga

Píše se pátek 7. října 2016. Liberec hostí v rámci 10. kola základní části extraligy Vítkovice, které tento zápas prohrávají 1:3. Utkání nijak nevybočilo z tradičních mantinelů nejvyšší soutěže. A přesto se zapsalo do dějin. Právě v tomto utkání totiž vítkovický obránce Jan Výtisk na dlouhou dobu naposledy nasadil typickou modrou helmu svého týmu. Před začátkem dalšího utkání převzal doma zelenou helmu pro vítěze Radegast indexu za září 2016 a začal sérii, která v historii extraligy nemá obdoby.

S přibývajícími odehranými zápasy utvrzoval veřejnost i soupeře v tom, že zelená helma patří skutečně jen těm, kteří mají sílu, bojovnost a odvahu postavit se soupeři, střelám a osudu. „Nezná bolest ve chvíli, kdy chce vyhrát. Je neskutečně obětavý a pro tým by se rozkrájel,“ prohlásil na adresu Výtiska televizní komentátor a expert David Pospíšil.

„Ať hraju v modré, nebo zelené, pro tým makám úplně stejně. Bez ohledu na to, jestli mám obličej sešitý, nebo ne.“

Zelenou helmu si pro sebe Jan Výtisk udržel přesně 371 dní. Tuto středu mu lékaři sdělili: v zelené helmě s plexisklem hrát nemůžeš, musíš mít ochrannou mřížku! „Rozsah zranění byl natolik velký, že nám nedovolil riskovat zdraví Honzy Výtiska. Proto následující zápasy odehraje v helmě s ochrannou mřížkou, kterou na zelenou helmu nainstalovali naši kustodi,“ vysvětluje důvod výměny helmy klubový mluvčí Zdeněk Janiurek.

Samotný Jan Výtisk k tomu pak dodává: „Nerad ji sundávám. Ale taky nerad hledám výmluvy. Ať hraju v modré, nebo zelené, pro tým makám úplně stejně. Bez ohledu na to, jestli mám obličej sešitý, nebo ne. Věřím, že konečně urveme body,“ dodává vousatý bojovník, který tak k utkání proti Litvínovu nastoupí ve speciální edici zelené helmy s kovovou mřížkou.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz