Sešel se tu neskutečný tým, říká Flek o Kometě. Proč nevyšla Sparta?

Foto: Vít Golda, hc-kometa.cz

28. července 18:38

Daniel Kinc

Poslední roky byl Jakub Flek spojen výhradně s karlovarskou Energií. Po uplynulé sezoně však hledal nový impuls a z řady nabídek si nakonec vybral tu od brněnské Komety, kde jej přesvědčila vize Libora Zábranského.

Spolu v květnu vybojovali bronz s reprezentací na MS v Tampere a nyní se pokusí rychlonohý útočník dosáhnout na medailový úspěch i v Brně. „Libor Zábranský letos postavil v Brně neskutečný tým, který by za mě měl útočit na ty nejvyšší příčky,“ říká Flek.

Jakube, jak se cítíte v přípravě? Konečně jste zase vyjeli na led.
Na ledě jsem nebyl od mistrovství světa, jednalo se ale o nucenou pauzu, kdy jsem nemohl na led ze zdravotních důvodů. Letní přípravu jsem měl individuální a hlavně na suchu.

Stihl jste i nějakou dovolenou?
Dovolenou jsem měl ještě v rámci rekonvalescence, byla hodně odpočinková. Jak jsem se vrátil, tak jsem začal s nějakým aktivnějším pohybem, a teď do toho pořádně šlápnu. Máme měsíc a půl do startu ligy, před sebou plno přípravných zápasů. Věřím, že se dobře připravíme na sezonu.

Co nakonec rozhodlo o tom, že jste podepsal smlouvu s Kometou? O vaše služby byl zájem i jinde.
Měl jsem nabídku ze švýcarského Klotenu, která přišla v prosinci. Hráli druhou nejvyšší ligu, chtěli mě do týmu a abych jim pomohl k postupu. Nakonec z toho sešlo, Vary mě nepustily, protože nám Kladno začalo dýchat na záda a nechtěli jsme do baráže, a Kloten nakonec postoupil. Probíhala tam ještě nějaká další jednání před i po mistrovství světa, ale to nedopadlo. Už delší dobu jsem byl v kontaktu s Liborem Zábranským a domluvili jsme se takhle. Smlouvu mám na dva roky.

„Byla to dlouhá a těžká rozhodování, já zvolil tuto cestu.“

Od koho jste měl nabídky v rámci extraligy?
V extralize jsem měl jednání s Kometou, se Spartou a samozřejmě s Karlovými Vary. Sparta nakonec padla kvůli tomu, že se tam rozhodl zůstat David Tomášek. Se všemi týmy jsem vedl poměrně dlouhá jednání a vize pana Zábranského se mi i z své strany jevila jako ta nejlepší. Rozhodl jsem se takto.

A jednání s Karlovými Vary?
Chtěl jsem změnu, ale na druhou stranu do Karlových Varů se vrátil Dávid Gríger. S ním a s Tomášem Rachůnkem jsem společně strávil stoprocentně nejlepší léta své kariéry, tak jsem hodně uvažoval o tom, že bych zůstal a že bychom spolu zase vytvořili jednu lajnu. Jak říkám, byla to dlouhá a těžká rozhodování, já zvolil tuto cestu.

V Brně teď vaše ambice asi nebudou malé.
Mám jen ty nejvyšší cíle. To je důvod, proč jsem do Brna přestupoval. Věřím v to, že se tady podařil postavit Liborovi skvělý mančaft, který má na to udělat titul.

„Mám jen ty nejvyšší cíle. To je důvod, proč jsem do Brna přestupoval. Věřím v to, že se tady podařil postavit Liborovi skvělý mančaft, který má na to udělat titul.“

I očekávání od veřejnosti ale asi budou větší.
Samozřejmě bude na nás větší tlak, je to logické. Čím větší ambice, tím větší tlak. Jsme profesionálové a musíme se s tím vyrovnat, já osobně jsem za touhle výzvou šel. Hrozně se na ni těším.

Jak jste se seznámil s týmem v Brně?
S řadou kluků se znám už léta. Ať už Martin Zaťovič, Peťa Holík, Míša Gulaši nebo Tomáš Vincour. Pro mě to není žádný krok do neznáma a hrozně jsem se těšil, až se všichni zase sejdeme. S Markem Hrbasem jsme navíc seděli spolu od šesté třídy na základce v lavici. Jádro týmu znám tedy velmi dobře.

Po odchodu Petra Muellera z Komety se nabízí vaše spojení s Petrem Holíkem a Martinem Zaťovičem v první lajně. Co vy na to?
To je otázka na trenéra, i když já bych samozřejmě rád. Určitě si nebudu vybírat, s kým bych chtěl do lajny, je tady spousta skvělých hráčů. Tady tato varianta se samozřejmě nabízí. Zahrát si po boku Martina Zaťoviče, který mě uvítal před deseti lety v áčku ve Varech, kde on už byl za hvězdu a já tam přišel jako mladík z juniorky... Měl jsem i tu čest zahrát si s ním jeden zápas. Nechci si tedy vybírat, varianta ale tady je.

„Karlovy Vary mám stále v srdci, je tam spousta mých životních kamarádů. Budu je sledovat a budu jim fandit, jen tedy ne proti nám (úsměv).“

Jak proběhlo vaše stěhování napříč republikou? Přeci jen jste v novém městě.
Je to samozřejmě změna, ale dokud je to v Česku, tak to není nic hrozného. Byt mi pomohl najít Libor Zábranský, takže bydlím dvě minuty pěšky od Ronda a de facto nepotřebuji na tréninky ani auto. Brno jako město znám, jezdili jsme sem často s Vary. Když jsme jeli hrát někam dál na Moravu, tak jsme většinou spali v Brně, a pak jsme přejížděli. Nejvíc se asi těším na brněnské fanoušky. Ti jsou pověstní tím, kolik jich na zápasy chodí a jak podporují svůj tým.

Jak jste vnímal zprávu, které se prohnala médii o možném prodeji extraligové licence z Karlových Varů do Zlína?
Věřím, že to padlo, ale nevím, protože do toho úplně nevidím. Je to jednání mezi panem Holoubkem a vedením Zlína, vůbec nevím, co tam probíhalo. Já osobně věřil, že extraliga ve Varech zůstane, protože je tam skvělé zázemí, dělají to tam skvělí lidi a já proti ničemu, co jsem tam za ty roky zažil, nemůžu říci jediné křivé slovo. Užil jsem si to každý rok a je to prakticky můj domov, kde jednou chci žít. Nechci samozřejmě předbíhat, třeba se mi zalíbí v Brně a zůstanu v Brně. Karlovy Vary mám stále v srdci, je tam spousta mých životních kamarádů. Budu je sledovat a budu jim fandit, jen tedy ne proti nám (úsměv).

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz